Jaguari maailm

Jaguar kavatseb sportlikumad R-mudelid ära kaotada

Jaguar Land Rover SVO (Special Vehicle Operations) osakonna peadisainer kinnitas, et Jaguari R-mudelid ei pruugi tulevikus enam eksisteerida, vahendab Auto Express.

Jaguari mudelivalikus on alati olnud S-tähisega välja toodud sportlikumad mudelid ja R-tähte kannavad veel kõige võimsamad variandid. Veel eksklusiivsemate sõidukite poole vaadates leiame erioperatsioonide osakonna SVR autod, kuid Jaguar arvab, et see on liiast.

Soovides saada rohkem tähelepanu SVR erimudelitele kavatseb Jaguar tulevastel autodel ära kaotada R-mudelid. Peamiseks põhjuseks on juba küllaltki ekstreemsed ja kiired R-autod, mis võivad konkureerima hakata SVO osakonnast tulnud sõidukitega.

Wayne Burgess erioperatsioonide osakonna disaini direktor väitis, et F-Type R sportauto on väga kompetentne, mis tõttu pakub sõiduk konkurentsi enda võimsamale vennale F-Type SVR.

Kuna Jaguar on tänapäeva mõttes siiski pigem väiksema mahuga autotootja, siis ei leia juhid ruumi nii paljutele erinevatele sportlikele sõidukitele ühel mudelil.

Kui F-Type seeriatootmises oleks tippmudel F-Type S, saaks SVR palju rohkem tähelepanu. Sarnast lähenemist on juba näha F-Pace linnamaasturiga, kus V6 bensiinimootoriga F-Pace S jääb sutlikkuses mitu astet F-Pace SVR-ist allapoole.

Potentsiaalse uue F-Type’i või selle asendusmudeli R-variandi kaotamine võib tunduda peaaegu et ebaõiglane. Õnneks on aga viimastel aastatel SVO osakond tõelise hoo sisse saanud ja jätkab ekstreemsete SVR mudelite tootmine.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.