Land Roveri blogi

Autogeeniuse väljasõidud: 13 lahedat teed Eestis, kuhu tasub sõitma minna

Lugu ilmus esmakordselt 2018. aasta juunis.

Väljasõit on rubriik, kus me tutvustame teile ägedaid teid ja paiku Eestis, kus meie arvates peaks iga autosõber ära käima. Mõned neist pakuvad uskumatut sõidurõõmu, mõned aga hingematvaid vaateid. Mõned on eriti sirged, mõned eriti kurvilised. Mõned on sellised, kuhu pole siiamaani tohtinud üldse minna.

Kuna suvi on autoreiside ja puhkuste aeg, siis tegime vahekokkuvõtte kõikidest meie sõitudest. Mis siis, et osad sõidud toimusid talvel või sügisel – suvel ongi seal tõenäoliselt veel mitu korda ilusam!

Klikkige kaardil olevale tähisele, seal avaneb lisainfo lahter, kus on link Väljasõidu loole. Loost leiate juba ka kaardilingid täpse marsruudiga.

Toome kõik lood ka siin alla välja, et saaksite endale sobiva marsruudi välja valida! Klikkige lihtsalt sinisel pealkirjal.

Reis läbi Mulgimaa

Viljandist Tõrvasse. Suvine Mulgimaa on lihtsalt imeline. Alustage Viljandi lossimägedest ja lõpuks jõuate Helme koobastesse. Üksi, sõpradega, lastega – igal juhul on mõnus.

Helme koopad

Autosõbra kohustuslik palverännak

Ringrajad ja olulised automuuseumid jäävad peaaegu kõik ühele 110 kilomeetrisele lõigule. Tehke näiteks enne 13.-15. juuli toimuvat American Beauty Car Show’d Haapsalus samas regioonis üks temaatiline väljasõit.

Automuuseum Halingas

Ühe päevaga läbi Hiiumaa ja Saaremaa

Kui puhkusepäevi napib, aga nädalavahetus on vaba, siis tehke saarte tuur. Paula Johanna Adamson näitab ette, kuidas mõlemast saarest kahe päevaga mõnus ülevaade saada. Aeg on kõigest inimese loodud konstruktsioon.

Triigi ja Sõru praamiliin

Kõige otsem tee Tallinnast Viljandisse

Juuli lõpus on folk ja muul ajal on Viljandis ka sama mõnus õhkkond. Laulusalm ütleb ka, et “Puhkuse veedame kõik Viljandis …” GPS näitas tookord disantsi pikkuseks 150 kilomeetrit ja sõiduajaks 6 tundi. Kui kaua kulus tegelikult, proovi ise järgi!

Kärevere raudteejaam

Põhja-Eesti supelrannad ja väga eriline finiš

Suvel võiks see marsruut eriti populaarne olla. Läbi mõisate ja liivarandade kohta, kus väga vähesed on käinud. Ilus loodus suhteliselt lähedal Tallinnale. Täiesti ideaalne ka nädalavahetuse ühe päeva reisik.

Kolga mõis

Hara endine allveelaevade demagnetiseerimise baas

Misasi? Justnimelt, põhjarannikul asub selline äge koht, mis enamikel on külastamata. Omal ajal oli see üks väga vähestest maailmas. Militaarajaloo oluline vaatamisväärsus. Tutvuge kindlasti eelnevalt kohalike reeglitega, sest tegu on eravaldusega.

Hara allveelaevade baas

Eestimaa Saint Tropez

Niimoodi nimetasime me seda piirkonda talvel. Uhked mõisad, rannad ja meri. Suvel kehtib Saint Tropezi võrdlus isegi paremini. Ja kui ilmaga ei vea, siis kultuuriloolisi sihtpunkte jääb teele palju. Lõpp-punktiks Eesti üks kõige ilusamaid külasid.

Sõnamets Lahemaal, mis on pühendatud ajakirjanikele üle maailma

Tootsi saun ja nauditavad sõiduteed

Millal sa viimati Jõgevamaal käisid? Seal on rohkem vaadata ja lõbusam sõita, kui sa arvata oskaksid. Ajalugu, kirjandus ja puhkamisvõimalused. Elistvere loomapark annab väikse loomaaia mõõdu välja, lisaks ka Vudila vee- ja mängupark lastele.

Edward von Lõnguse seinamaaling Palamusel

Peipsi järve rannad ja vanausuliste külad

Suviseks reisiks ideaalne marsruut. Palava ilmaga saab ujuda ja rannas vedeleda, kultuurihuvilise jaoks on vanausuliste külad ning rohkelt muudki. Peipsi ääres toimuvad mitmel pool kontserdid ning kalasõber leiab siit kindlasti nii püüdmis- kui söögivõimalusi.

Tänavakunst Kolkja külas

Eesti kõige kuulsam tee

Sellel teelõigul on oma koduleht. Sõidufänni rõõmuks on kurve ning tõuse rohkem, kui taevas tähti. Suviseks reisiks jagub seal tegevusi rohkem, kui ühte päeva mahub. Kus see asub ja mis tee see on, vaata järgi!

Lõuna-Eesti kuurortlinn

Plaanid Lõuna-Eestis puhata ja kavas on ka Otepää? Kasuta siis sinna minemiseks või seal olles seda lõiku. Ainult Pühajärves või spaas vedelemine läheb ju pikapeale igavaks.

Otepää ümbruse teed on sama hurmavad nii talvel kui suvel

Metsa sisse varjunud kuulus sild

See oli meie esimene Väljasõit. Leidsime metsast silla, kus “Viimse reliikvia” filmis olulised sündmused toimusid. Ilus ja rahulik koht, kus natuke jalutada või isegi telkima jääda.

Otteni sild Põlvamaal, kus Siim tagaajajad vette ajas

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.