Jaguar Land Rover proovib isejuhtivaid autosid silmade abil sõbralikumaks muuta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Isejuhtiv robot annab virtuaalsete silmadega jalakäijale märku, et teed on ohutu ületada. Foto: JLR.

Jaguar Land Roveri tehnoloogiaosakond paigaldas isejuhtivate masinatele virtuaalsed “silmad”, et uurida, kuidas inimeste usaldus autonoomsetesse sõidukitesse muutuda võib.

Praegused uuringud viitavad, et kuni 63% jalakäijatest muretsevad tulevikus tee ületamise turvalisuse pärast. Silmad peaksid väikeste isejuhtivate robotite välimuse sõbralikumaks muutma ning JLR on võtnud selle mõju uurimiseks appi käitumispsühholoogid.

Autonoomsed sõidukid liiklevad tehislikus Coventry linnakeskkonnas ning analüüsitakse just tee ületamist ootavate jalakäijate käitumist. Isejuhtiv sõiduk peaks jalakäijale “otsa vaadates” märku andma, et teed on ohutu ületada. Jalakäijate käitumisest loetakse välja usalduse tase, mis autonoomse sõiduki suhtes tekib.

Jaguar Land Roveri tehnoloogiaosakonna katsed on vaid osake suuremast uuringust, mis tegeleb autonoomsete sõidukite inimlikumaks muutmisega. Analüüside jaoks on uuritud üle viiesaja testisiku kokkupuuteid isejuhtivate sõidukitega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.