Land Roveri blogi

Video: selline näeb välja Himaalaja mäestikus asuv “Land Roverite maa”

Land Roveri 70nda juubeli tähistuste raames külastati India asulat Maneybhanjang. Himaalaja mäestikus asuv küla on samuti tuntud kui Land Roverite maa.

India ja Nepali piiri lähistel asuv Maneybhanjang tähendab tõlkes kohta, kus kõik teed kohtuvad. 1523 meetri kõrgusel paiknev India küla on tuntud selle poolest, et seal asub 42 Land Roverit. Kõik Suurbritannia maasturid on vanad Series-nimelised sõidukid, mis oli praeguseks tuntud Defenderi eelkäija.

Milleks on väikeses mägikülas 42 Land Roverit tähelepanuväärne? Seepärast, et need on kriitiline osa mägiteest, mis viib Maneybhanjangist Sandakphuni. Kohalikke elanikke jaoks on teekond 3636m kõrgusele Sandakphu tippu tavaline osa argipäevast, olenemata, et järsk ja kitsas mägitee on vägagi ohtlik.

31 km pikkune teekond on niivõrd karm, et seda ei julge elanikud ühegi muu sõidukiga läbida, kui eelpool mainitud Land Roveritega. Kuigi tee läbi kaljude algab asfalteeritult ei kesta see pikalt ning käänuline ja tihtipeale ka mudane rada tõestab oma ohtlikkust.

Vanade, 1950ndatest ja 60ndatest pärit, Land Roverite omanikud usaldavad oma maastureid täielikult. Muidugi on nad ka kindlad, et lihtsad ja tänapäeva mõistes primaarsed maasturid on ainuõige valik nii ohtliku mägitee läbimiseks.

Vaata videot, milline näeb välja Land Roverite maa ja ohtlik teekond Maneybhanjang külast ja Sandakphu tippu.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.