Kas mu kasutatud Lexusele kehtib tõesti 10-aastane garantii?

Lexus Relax garantii annab ka vanemate Lexuste omanikele meelerahu, mis varem kaasnes vaid uue auto ostuga. Foto: Lexus

Kuni kümneaastastele sõidukitele laienev Lexus Relax garantii annab ka vanema sõiduki kasutajale meelerahu, millega varasemalt olid harjunud vaid uute autodega sõitjad.

Mis on Lexus Relax? Ja kas ma saan tõesti kasutatud Lexusele garantii?

Lexus Relax on 10-aastane garantii uutele ja tõepooolest ka juba kasutatud Lexuse sõidukitele. Garantii algab Lexuse esinduses tehtud regulaarse hooldusega ja see kestab 1 aasta või kuni 15 000 km läbimiseni, kumb täitub enne. Jätkates iga-aastaste korraliste hooldustega Lexuse esinduses saab Relax garantiid pikendada kuni auto 10-aastaseks saamiseni või kuni 185 000 kilomeetri läbimiseni. Kui sõidukit ei ole täielikult Lexuse volitatud remonditöökodade võrgustikus hooldatud või hooldused ei vasta Lexus soovitatud hooldusprogrammile, on Lexus volitatud remonditöökojal õigus enne Lexus Relax rakendamist teha (peale tavahoolduse) sõiduki tehnilise seisukorra lisakontroll. Kõik tehnilise kontrolli või hoolduse käigus leitud defektid ja vead on tungivalt soovitatav enne Lexus Relax rakendamist kõrvaldada.

Kas tootja garantii on sama, mis Lexus Relax garantii?

Ei. Lexus pakub 3-aastast (või 100 000 km) tootja garantiid ja 3-aastast 24/7 maanteeabi igale uuele autole. Lexuse Relax garantii on Lexus sõidukite lisagarantii, mis hakkab kehtima pärast ametlikus Lexuse remonditöökojas tehtud korralist hooldust, kui 3-aastane tootja garantii on lõppenud või sõiduki läbisõit on üle 100 000 kilomeetri.

Kui palju maksab Lexus Relax garantii?

Mitte midagi. Lexus Relax garantii hakkab kehtima automaatselt, kui Sinu Lexus läbib korralise hoolduse ametlikus Lexuse remonditöökojas ning sõiduk vastab kõigile tingimustele, mis on kirjas Lexus Relax garantii tingimustes.

Mida katab Lexus Relax garantii?

Lexus Relax garantii tingimused erinevad mõneti Lexuse tootja garantii tingimustest. Täpsete tingimustega on võimalik tutvuda kodulehel, kuid üldistades võib öelda, et Relax garantii ei kata loomulikku kulumist (piduriklotsid näiteks), samuti auto ebaõigest kasutamisest (ülekoormamine jms) ning puudulikust hooldusest (tõsise rikkega sõit jms) tingitud vigu.

Hooldus- ja remonditööde valmimist on võimalik oodata esinduse kliendialal. Foto: Lexus

Kui tulen kaheksa aastat vana Lexusega garantiiremonti, kas kasutatakse originaalosi või odavaid asendusi?

Kõiki töid teevad sertifitseeritud mehaanikud Lexuse originaalvaruosadega, mis vastavad rangeimatele kvaliteedistandarditele. See tagab Sinu Lexuse kaua kestva usaldusväärsuse ja aitab säilitada ka sõiduki hinda.

Ostsin kasutatud Lexuse Ameerika Ühendriikidest, kas saan sellele Lexus Relax garantii?

Ei. Lexus Relax garantii katab ainult Euroopa turule toodetud Lexuse sõidukeid, mis on müüdud ametlikult Euroopa turustuskanalite kaudu, välja arvatud: kohapeal ilma tootja loata ümberehitatud sõidukid; samuti autod, mida müüakse sõidujagamisteenuseid pakkuvatele ettevõtetele lühiajaliseks rentimiseks, taksod või muuks reisijateveoks kasutatavad sõidukid ja autokooli sõidukid ning politseiautod, tuletõrjeautod, kiirabiautod ja muud eriotstarbelised sõidukid.

Kui müün oma sõiduki, kas Lexus Relax garantii läheb üle uuele omanikule?

Muidugi. Kui müüd oma sõiduki, siis kehtivad kõik Lexus Relax garantii eelised ka uuele omanikule, kui ta viib sõiduki hooldustöödeks ametlikku Lexuse remonditöökotta.

Tutvu Lexus Relax´i täpsemate tingimustega Lexuse kodulehel.

Relax garantii katab ainult Euroopa turule toodetud Lexuse sõidukeid, mis on müüdud ametlikult Euroopa turustuskanalite kaudu. Foto: Lexus

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.