Vaata videot: täiselektriline Lexus RZ sooritas maineka ohutustesti hindele “viis”

Lexus Safety System+ uuendused võimaldavad eelkäijatega võrreldes tuvastada veelgi rohkem ohte ja riske.Foto: Lexus

Lexuse esimene algusest lõpuni elektrilisena ehitatud mudel RZ pälvis Euro NCAP-i turvatestis maksimaalsed viis tärni. Sõiduk saavutas kõrge hinde kõigis kategooriates: autos sõitvate laste ja täiskasvanute turvalisuse eest 87%, jalakäijate ja ratturite ohutuse eest 84% ning juhiabisüsteemide efektiivsuse eest 81% maksimaalsest tulemusest.

Elektriline Lexus RZ on ehitatud jäigale ja vastupidavale platvormile, milles akupakk on kandev element. Passiivse ohutuse eest hoolitsevad standardvarustusse kuuluvad üheksa turvapatja. Sarnaselt teistele Lexuse mudelitele on standardvarustuses ka täiustatud ohutus- ja juhiabisüsteemide pakett Lexus Safety System+.

Kolmanda põlvkonna Lexus Safety System+ uuendused võimaldavad eelkäijatega võrreldes tuvastada senisest veelgi rohkem ohte ja riske. Süsteemi põhielementideks on:

Radari ja kaameraga kokkupõrke ennetussüsteem (PCS), mis tuvastab vastutulevaid sõidukeid, sealhulgas mootorrattaid. Uusim versioon suudab jalgrattureid märgata ka ööpimeduses. Tänu uuele funktsioonile Intersection Turn Assist tuvastab see pööramisel nii vastutulevaid sõidukeid kui tänavat ületavaid jalakäijaid.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem koos sõiduraja hoidmise abisüsteemiga (LTA) aitab hoida autot sõiduraja keskel. Lisaks sõidukoormuse vähendamisele aitab see vajadusel ka roolimisel.

Kohanduv radariga kiirushoidik (DRCC) võimaldab juhil määrata eessõitjaga soovitud pikivahe ning kiirenduse taseme. Uus kurvikiiruse vähendamise abisüsteem (CSR) reguleerib sõiduki kiirust vastavalt kurvi raadiusele.

Hädaolukorras peatumise abisüsteem (EDSS) aeglustab sõidukit sõidurajal kuni peatumiseni, kui juht ei suuda näiteks ootamatu terviserikke tõttu juhtimisseadmeid kasutada. Samal ajal hoiatab süsteem teisi liiklejaid, vilgutades ohutulesid.

Hädaolukorras peatumise abisüsteemi rakendamiseks hoiab juhi jälgimissüsteem silma peal olulistel teguritel: juhi tähelepanu hajumine, sõiduasend, suletud või kaua pilgutamata silmad või pea liikumine tavapärasest asendist välja.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem koos sõiduraja hoidmise abisüsteemiga aitab hoida autot sõiduraja keskel.Foto: Lexus

Juhiabisüsteem Proactive Driving Assist abistab juhti märkamatult peamiselt linnaliikluses, aidates hoida pikivahet ning reageerides roolimise ja pidurdamisega ootamatustele, nagu näiteks jalakäijad, jalgratturid ja pargitud sõidukid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.