Mazda blogi

Uuendatud Mazda MX-5 saab rohkem võimsust ja kõrgema piiraja

Foto: Tanel Meos

Jaapanis levivad uudised, et peatselt uuenduskuuri läbiva Mazda MX-5 võimsus kasvab ja ka mootori pöörete piiraja liigub mõnisada pööret kõrgemale, vahendab AutoExpress.

Jaapani autoajakirja Car Watch lehekülgedel paljastatakse, et õige pea uuenduse osaks saava MX-5 kabriolett sportauto jõuallikad saavad natukene võimsust juurde. Õnneks saavad väikese võimsuse süsti mõlemad nii 1,5- kui ka 2-liitrine bensiinimootor.

Suurem mootor, mis toodab praegu 160 hj, kasvab kõlakate kohaselt 184 hobujõuni ja piiraja liigub 6 800 pöörde pealt 7 500ni.

Väiksem 1,5-liitrine jõuallikas on samuti uuendatud, kuid võimsuses on seda näha minimaalselt. 131 hj asemel 132 hj pole kindlasti meeliülendav tõus, kuid on oodata madalamat kütusekulu.

Peale mootorite uuendamise on oodata ka välimuse osas suuremat valikut. Valikulised beež nahksisu, pruun tekstiilist katus ja ka uued velgede värvitoonid laiendaksid Mazda MX-5 võimalusi isikupärasema auto komplekteerimisel.

Kuigi Mazda ise pole ametlikult veel uuendatud mudeli andmeid avaldanud, on asjatundjate sõnul asjad Jaapanis peaaegu et kindlad. Jääb järele vaid oodata, millal samad uuendused ka Euroopa turule jõuavad.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.