Mazda blogi

Video: Kuidas mekib turbotatud Mazda MX-5?

BBR-i tuunitud Mazda MX-5 (foto: BBR)

Maailma vanim autoajakiri, Inglismaa väljaanne Autocar tegi proovisõidu sama riigi tuuningufirma BBR GTi kohtlemise osaks saanud Mazda MX-5-ga ning püüab anda vastuse küsimusele: kui palju turbolaadur tolle meeldivalt tasakaalus sportauto paremaks muudab?

Teadupärast on MX-5 autoentusiastide seas kõrgelt hinnatud ning rotsteri kohta vaevuusutavalt menukas mudel, mille puhul võib tuua välja hulga häid külgi, alustades ülikiiresti avatavast ja suletavast katusest ning lõpetades nauditava käiguvahetusega. Ent mõni omanik võib soovida, et sel oleks rohkem jõudu.

Siinkohal tulebki appi pika Mazda MX-5 tuunimise kogemusega BBR, mis pakub sellele ülelaadimise komplekte ning ka näiteks jäigemaid vedrusid ja tõhusamaid pidureid, et lisarammu saanud auto oleks turvaliselt hallatav. Mazda ise teatavasti MX-5 turbo ega ülelaadekompressoriga ei paku, vaid on läinud oma SkyActiv-tehnoloogiaga vabalthingavate mootorite teed.

Sealjuures proovis Autocar väiksema, testijate poolt mõnusalt elavaloomuliseks tituleeritud 1,5-liitrise töömahuga jõuallika turbotatud versiooni. Tavapäraselt 131 hobujõudu ja 150 njuutonmeetrit väändemomenti arendava mootori näitajad on hüpanud nii vastavalt 210 ja 267 peale. Samas on see endiselt võimeline tegema üle 7000 pöörde minutis, täpselt nagu tehaseseades.

Veebipoodlemise ajastul on BBR-i tooted muidugi tellimise kaugusel. Arvestada tuleb aga sellega, et autotootjate garantiitingimustega säärased ümberehitused kokku ei kõla.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.