Neste blogi

16. korda järjest: Neste valiti taas kord maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete sekka

Foto: Neste.

Neste on viimase 16 aasta jooksul vägagi kindlat ühte suunda hoidnud ning sai ka tänavu ära märgitud maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete seas. Nimelt valiti ettevõte seekord 16. aastat järjest kõrgelt hinnatud Dow Jonesi 2022. aasta jätkusuutlikkuse indeksisse (DJSI ehk DJ Sustainability Index). Neste on esindatud nii DJSI maailma kui ka Euroopa nimekirjas.

Neste tulemused said valdkonna parimad hinded keskkonna- ja sotsiaalaruandluse ning inimõiguste ja inimkapitali arendamise alal, aidates kaasa ettevõtte kuulumisele tipptegijate hulka.

Ettevõtted, kes valitakse S&P Dow Jonesi indeksisse, läbivad põhjaliku jätkusuutlikkuse hinnangu ning alates 1999. aastast on Dow Jonesi indeks olnud üks olulisemaid ülemaailmseid jätkusuutlikkuse võrdluse aluseid, mille põhjal ettevõtteid hinnatakse. Tänavune hinnang põhineb 2021. aasta tulemustel. Indeksisse on igal aastal kaasatud ainult juhtivad ettevõtted igast hinnatavast valdkonnast.

„Tänavune tunnustus kuuluda taas Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksite hulka kinnitab, et oleme teinud õigeid edusamme selleks, et saada taastuvenergia ja ringlahenduste ülemaailmseks liidriks. Meie inimesed on selle muudatuse elluviimise täielikult enda kanda võtnud ja oleme selle tunnustuse üle väga uhked, mida hindavad kõrgelt ka meie huvirühmad,“ sõnas Neste jätkusuutlikkuse ja korporatiivsuhete asepresident Minna Aila.

Neste on indeksisse pääsenud kui ettevõte, mis loob lahendusi kliimamuutustega võitlemiseks ja ringmajandusele ülemineku kiirendamiseks. Tootmises kasutatakse ära rafineerime jäätmed, jäägid ja uuenduslikud toorained, millest saab väikese süsinikujalajäljega taastuvallikatest kütus või plastitooraine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.