Neste blogi

6 põhjust, miks taastuvallikatest kütus on õige lahendus päästesõidukite jaoks

Tuletõrjeautod, traktorid, lumesahad, ekskavaatorid ja paljud teised hädaolukordades kasutatavad päästemasinad vajavad eriolukordade puhul kütust väga kiiresti. Sõltuvalt olukorrast võivad sel hetkel olla traditsioonilised kütuseallikad raskemini kättesaadavad ning seetõttu on vajalik omada kütusevaru. Päästetöödeks hoitava kütuse tagavaraks sobib aga väga hästi taastuvallikatest diislikütus Neste My Renewable Dieselᵀᴹ, kuna sel on mitmeid omadusi, mis ekstreemolukordades paremini sobivad.

Ameerikas on mitmetes USA osariikides Neste My Renewable Dieselᵀᴹ  juba kasutusel. Siin on kuus põhjust, miks päästetöötajate masinatesse see kõige paremini sobib.

  1. Annab rohkem käivitusjõudu. Taastuvallikast kütusel on tsetaanarv 75 kuni 85, mistõttu aitab see diiselmootorit kiiremini käivitada väiksema müra ja tagasilöökidega.
  2. Töötab külmaga paremini. Madalatel temperatuuridel on Neste My Renewable Dieselᵀᴹ vedelam kui fossiilkütus ja tagab mootorite sujuvama töö. Seda ka arktilistes tingimustes, kui temperatuur langeb mitukümmend kraadi alla nulli.
  3. Saab säilitada väga kaua. Päästemasinate jaoks peab varukütust säilitama piisavas mahus ka pikemat aega. Et hädaolukorras oleks vajalik tagavara kättesaadav, on väga oluline kütuse võime säilitada oma parimad omadused ka pikaaegsel seismisel. Neste MY Renewable Diesel ei kogu pikaaegsel seismisel vett, mis võib halvendada kütuse omadusi.
  4. Madalamad hoolduskulud. Päästetehnika on kallis ja selle hooldamine keeruline. Puhas kütus, mis filtreid ja mootori komponente säästab, on väga tähtis. Taastuvallikatest kütus Neste MY Renewable Diesel põleb puhtamalt kui fossiilkütus ja jätab ka mootori ja filtrid puhtamaks, seega vajavad masinad vähem hooldust.
  5. Eritab vähem kasvuhoonegaase. Neste MY Renewable Dieseli elutsükli jooksul eraldub 80 protsenti vähem kasvuhoonegaase kui fossiilse diislikütusega. Seega aitab päästetehnikale õige kütuse valimine säästa kliimat ja ära hoida keskkonnakatastroofe, mille sagedus kliimasoojenemisega võib suureneda.
  6. Vähem lõhnasid. Taastuvallikatest kütusel on vähem aromaatseid lenduvaid komponente, seega ei erita see ka nii palju lõhnasid, kui fossiilne diislikütus. Päästjad ei pea sisse hingama kütuselõhnu, kui päästetehnika jaamades pikemat aega seisab.

My Renewable Dieselᵀᴹ on juba kasutusel Californias Beverly Hillsis, kus kogu masinapark 99 sõidukiga, sealhulgas tuletõrjeautodega kasutavad kõik taastuvallikatest kütust. San Leandros aga on Neste My Renewable Dieselᵀᴹ kasutusel kõigis 160 munitsipaalsõidukis, sealhulgas operatiivautodes ja ehitusel kasutatavates masinates.

Vaata lähemalt taastuvallikatest kütuse kasutamise ja selle kasulikkuse kohta päästesõidukites siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.