Neste blogi

Diislikütuse hind langes 4 senti liitri kohta

Diislikütuse sisseostuhinnad on täna madalamad, mis annab tanklatele võimaluse tulla hindadega allapoole. Esimese sammuna langetas Neste diislikütuse hinna 1,199 ning Pro Dieseli hinna 1,279 euro tasemele.

Sisseostuhind on kütuse lõpphinna kujunemise üks olulisemaid koostisosi. “Kui see mingil põhjusel langeb, tekivad võimalused hinna alandamiseks ning tarbijail jääb rohkem raha kätte,” sõnas Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Risto Sülluste.

“Lõpliku hinna kujundamisel tanklates tuleb alati arvestada ka teisi tegureid – dollari ja euro vaheline kurss, riiklikud maksud ja seadusandlus. Ka neis komponentides toimuvad muutused ning seetõttu on kütusehinnad pidevas muutumises. Lisaks hoiab hindasid surve all tihe konkurents Eesti turul,” selgitas Risto Sülluste.

Neste hinnalangetuse tulemusena vähenes diislikütuse hind tanklates 4 senti liitri kohta. Samal ajal valmistub Vabariigi Valitsus võtma päevakorrale diislikütuse aktsiisilangetuse lõpetamist.

2020. aasta kevadel, kui koroonaepideemia majanduse seiskas ja ettevõtted üleöö raskustega silmitsi seisma pani, otsustas valitsus langetada diislikütuse aktsiisi ajutiselt kaheks aastaks 0,372 euroni liitri kohta ehk 12 sendi võrra.

“Kui täna ei kehtiks ajutist aktsiisisoodustust, ei näeks me tanklates müügil diislikütust hinnaga 1,199 eurot liiter. Vana aktsiisikorra järgi oleks selle hind 1,319 eurot liiter, mis lisab 50-liitrise kütusepaagi hinnale 6 eurot riigikassasse,” nentis Sülluste.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.