Neste blogi

Esimene maailmas: Soome laevafirma võtab kasutusele keskkonnasäästliku Neste Marine 0.1 laevakütuse

Oluline aspekt kogu asju juures on see, et keskkonnasõbraliku kütuse saab kasutusele võtta ilma laevaparki muutmata, kuna selle koostis on sarnane tavaliste fossiilsete kütustega. Foto: ESL Shipping.

Soome laevafirmast ESL Shipping saab esimene ettevõte maailmas, mis hakkab oma laevadel kasutama Neste uut keskkonnasõbralikku kütust Marine 0.1. Laevakütus võimaldab kogu elutsükli vältel vähendada fossiilkütustega kasutamisega võrreldes kuni 80% kasvuhoonegaaside heitkogustest, ilma et see kahjustaks toote kvaliteeti ja jõudlust.

ESL Shipping on Põhjamaade ja Baltikumi juhtiv puistlasti vedaja. Pidevalt jätkusuutlikke lahendusi otsides püüab ESL Shipping oma laevade kahjulikke keskkonnamõjusid vähendada. 

Neste Marine 0.1 laevakütus on hetkel veel katsefaasis ja seda toodetakse Neste rafineerimistehases Porvoos, kus osa fossiilsetest toorainetest on tavapärases rafineerimisprotsessis asendatud taastuva toorainega.

Oluline aspekt kogu asju juures on veel see, et kütust saab kasutusele võtta ilma laevaparki muutmata, kuna selle koostis on sarnane tavaliste fossiilsete kütustega. 

„Laevatööstuse toetamine süsinikuneutraalsuse suunas nõuab partnerlussuhteid, kõiki olemasolevaid lahendusi ja edasisi uuendusi. Oleme uhked ülemaailmse lennu- ja autosektorile pakutavate keskkonnasõbralike lahenduste üle ning Neste jaoks on suur samm pakkuda sarnaseid lahendusi ka meretranspordile, “ räägib Neste laevakütuste ja -teenuste juht Sveta Ukkonen.

„ Kuna meretransport moodustab 90% maailma kaubatranspordist, vajab see juba täna saadaval olevaid väiksemate heitkogustega lahendusi,“ lisab Ukkonen.

Neste Marine 0.5 vastab ISO 8217 standardile, mis pakub ühtlaselt rafineeritud kvaliteeti. Kütuse jätkusuutlikkuse omadused on sertifitseeritud rahvusvahelise jätkusuutlikkuse ja süsiniku sertifikaadiga (ISCC PLUS).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.