Kas oled Eesti parim veokijuht või tunned mõnda? Vaata siis siia

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eestis juba alates 2011. aastast korraldatav Volvo Trucks Driver Challenge tuleb taas. Võistluse fookuses on efektiivne, turvaline ja ökonoomne sõitmine. Ettevõtmine soovib rõhutada veokijuhtide tähtsat rolli nii liikluskultuuri kui ka transpordiettevõtete maine ja tulemuste mõjutamisel.

Eelvõistlused toimuvad Volvo Estonia esindustes 6.6-28.7 ja piirkondlik finaalvõistlus leiab aset augustis. Eesti parim osaleb septembris globaalses finaalis Göteborgis. Osalema on oodatud professionaalsed veokijuhid olenemata nende igapäevasest töövahendist.

Milles võisteldakse?

Pika ajalooga võistluse algne mõte oli tuua tähelepanu kütusekulule, kuna tegemist on transpordiettevõtte ühe vähese kulukohaga, mida mõjutada saab, kuid tänaseks on haare laienenud.

“Driver Challenge võistlusel on vaja tagada liikluseeskirjadele vastav ja kaasliiklejate suhtes turvaline käitumine, läbida võistlusrada võimalikult mõistliku ajaga ja tagada samas ka kütuseökonoomia ehk tegemist on professionaalse veokijuhi argipäeva väljakutsetega,” selgitab Volvo Estonia veokijuhtide koolitaja Koit Kolganurm võistluse tausta.

Lisaks kütuseökonoomiale on veokijuhid ka need, kes suudavad oma teadliku käitumisega liikluskultuuri mõjutada.

„Oleme sel aastal viinud läbi laste liikluskoolitust PEATU VAATA LEHVITA ja üha enam mõistame, kui suur roll on veokijuhtidel liikluskultuuri mõjutamisel,” ütleb Volvo Trucks Driver Challenge projektijuht ja Volvo Estonia turundusjuht Raili Riiberg.

Toimumiskohad ja -ajad

  • 6.-9.6 Jõhvi – Pargi 25a, Jõhvi
  • 13.-16.6 Tartu – Ringtee 53, Kandiküla
  • 20.-21.6 Pärnu – Keskuse 1, Sauga
  • 27.-30.6 Tallinn – Kurekivi tee 10, Lehmja
  • 4.-7.7 Pärnu – Keskuse 1, Sauga
  • 11.-14.7 Tartu – Ringtee 53, Kandiküla
  • 18.-21.7 Tallinn – Kurekivi tee 10, Lehmja
  • 25.-28.7 Jõhvi – Pargi 25a, Jõhvi
  • 4.8 Eesti finaal
  • 11.-15.09 Globaalne finaal Göteborgis, Rootsi

Võistlusele saab registreeruda kodulehel www.volvotrucks.ee – DRIVER CHALLENGE 2018 või saates kodulehel markeeritud andmed aadressile igapiiskloeb@volvo.com Jälgige aktiivset suhtlust ka Facebookis: www.Facebook.com/VolvoTrucksEstonia

Võistlust toetavad Neste Eesti, Premium Kaubandus, Schmitz Cargobull, Myfitness ja Info-Auto Volvo.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.