Kuidas saad sina autot tankides panustada Läänemere elukeskkonna säilimisse?

Nestes tankides aitad kaasa Läänemere puhtaks saamisele.Foto: Depositphotos

Kui soovid panustada puhtamasse merekeskkonda, siis saad seda teha väga lihtsalt – tangi oma sõidukit Nestes ja heategu ongi tehtud.

Kui soovid anda oma panuse puhtamasse merekeskkonda, siis sõida Nestesse ning täida oma auto paak seal. Neste toetab juba kolmandat aastat Maailmakoristuse aktsiooni. 2022. aastal koguti kolmest Balti riigist kokku 30 739 eurot ning 2023. aastal 42 700 eurot. 

Läänemeri on üks saastatumaid meresid kogu maailmas

Läänemeri on Baltimaade jaoks väga oluline, avades meretee Euroopasse. Küll aga ei pea kaugelt otsima fakte ka selle kohta, et kahjuks on Läänemeri üks saastatumaid meresid kogu maailmas, mistõttu on iga inimese panus selle päästmisse väga oluline. 

Nii ongi Neste taas ühendanud käed Eesti, Läti ja Leeduga. Neste on üks maailma jätkusuutlikumaid ettevõtteid ning kutsub juba kolmandat korda kõiki kliente andma oma panuse puhtamasse keskkonda.

Kampaania kestab suve lõpuni

Toetuse tegemine on väga lihtne. Piisab sellest, kui ostad suve jooksul Neste äpiga kütust Neste tanklas – ja igalt sinu ostutehingult eraldab Neste 10 senti Läänemere keskkonna parandamiseks. Toetuskampaania kestab 01.07.2024–31.08.2024

Kogu raha, mis kampaania käigus kogutakse, läheb iga osaleva riigi partnerorganisatsioonile, kes tegeleb Läänemere keskkonna parandamise ja puhastamisega. Toetatud summa jaotatakse võrdselt ehk iga Balti riik saab kogunenud toetussummast võrdse osa.

Eesti toetus läheb kolmandat aastat organisatsioonile Maailmakoristus Päev, kes korraldab koristamisaktsioone. Tänavu toimuvad läbi suve mitmed koristusmatkad, mis tõstavad ka osalejate teadlikkust Läänemerest. 29. augustil tähistatakse aga Läänemere päeva. Loe lisaks siit ja pane endki kirja!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.