Neste blogi

Kuidas vähendada keskmise poe süsinikujälge? 40 tuhat kauplust juba kasutavad seda lahendust

Kui ostja siseneb poodi, siis tema esimene soov on vajalikud asjad kiirelt ja probleemideta kätte saada. See on ka kaupluste teeninduse peamine eesmärk. Aga kuidas teha seda võimalikult väikese keskkonnajäljega? See on järgmine eesmärk, mille peale mõtlevad nii poed kui kliendid, kes tahavad kliimamõju vähendada. Ehk siis praegune eesmärk on paljudel poodidel hoida poed hästi varustatuna ja kliendile mugavalt lahti samal ajal võimalikult väikese süsinikujäljega. See on võimalik, ilma et keegi oma mugavustest midagi loovutama peaks.

Toome kohe ühe näite. Ettevõte nimega Core-Mark International on meile täiesti tundmatu nimi, aga eeskuju nende tegevusest tasub võtta ka siinsetel poodidel. Nimelt kasutab see poekett rohkem kui 1500 kaubaautot, mis toimetavad kaupu ja toitu ligi 40 000 kauplusesse üle Ameerika Ühendriikide.

Sealjuures on nad astunud üsna julgeid samme, et vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid ja muud reostust, mis tekib paratamatult kaupade transportimisel. Neste MY Renewable Dieseli abil liigub kogu kaubandusketi Californias asuv üle 150 diiselveokist koosnev autopark ja see ei tekita nüüd enam  uusi kasvuhoonegaaside koguseid.

Kuidas on see võimalik?

See, kuidas Core-Mark keskkonnasäästliku tulemuse transpordis saavutas, on üsna lihtne järele teha.  Nimelt on taastuvallikatest diislikütuse kasutamine hea võimalus kohe, ilma uut autoparki soetamata süsinikuheitme järsult vähendamiseks.

Neste MY taastuvallikatest kütust pakub USA-s Core-Marki pikaajaline edasimüüja Diesel Direct, seda kütust saab aga osta ka Baltimaades ja Eestis Neste tanklatest.

Neste ja Diesel Direct laiendavad taastuvallikatest diislikütuse kättesaadavust kogu USA-s, kuna nõudlus kasvab jätkuvalt ja aina rohkem osariike rakendab poliitikat, mis julgustab vähese süsinikuheitmega kütuste kasutamist.

Pärast Neste MY taastuvallikatest kütusele üleminekut on Core-Mark saavutanud kütusesäästlikkuse kasvu 4%. Lisaks on kaubaautodel väiksemad hoolduskulusid, sest taastuvallikatest kütus töötab diiselmootorites puhtamalt, andes kaubandusettevõttele kokkuhoidu ligikaudu 25 senti galloni kohta. Üks suurimatest keskkonnasäästudest on aga taastuvallikatest kütuse ligi 80% väiksem süsinikujalajälg. Tegemist on hea näitega, mida kaubandusettevõtted saavad nüüd ja kohe ette võtta, et enda keskkonnamõju järsult vähendada koos kulude kokkuhoiuga autopargi hoolduse arvelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.