Neste blogi

Lennureis, autosõit ja tehnoloogiavidinad – kui palju saab nende juures juba praegu taaskasutada?

Meie tulevik kuulub taastuvatele energiaallikatele, sellepärast ei peaks sellised keskkonda palju mõjutavad tegevused nagu lennureis, autosõit ja tehnoloogiavidinate ostmine tulevikus enam nii suurt keskkonnajälge jätma, kui oleme praegu harjunud. Jätkusuutlikud lahendused kujundavad peagi meie eluviisi ja reisimisvõimalusi. Neste aitab transpordil, lennundusel ja keemiatööstusel muuta nende ärid jätkusuutlikumaks paljude taastuvate toorainete valiku abil, tarbijad saavad aga kasutada neidsamu teenuseid ning võimalusi tunduvalt keskkonnasäästlikumalt.

Neste uuris ühe New Yorgi reisi põhjal seda osadeks jagades, kui palju oleks võimalik säästa, ilma et reisi ära peaks jätma või mugavustest loobuma. Juba praegu saab oma süsinikujälge suurusjärgu võrra väiksemaks muuta.

Uuriti neid reisi komponente, mille puhul saab traditsioonilised lahendused asendada taastuvate lahendustega reisimugavusi oluliselt muutmata.

Siin on kolm näidet, mismoodi saaks kohe praegu hoopis keskkonnasäästlikumalt reisida.

Lennureis 80% keskkonnasäästlikumaks

Lendamise mõju keskkonnale on juba oluliselt muutunud, kui kasutada jäätmetest ja jääkidest valmistatud taastuvallikatest lennukikütus. See on fossiilse reaktiivkütuse taastuv alternatiiv, mida kasutavad juba paljud juhtivad lennufirmad.

Neste MY säästva lennukikütuse abil saab kasvuhoonegaaside heitkoguseid vähendada kuni 80%, seega sellise lennuga, kus kasutatakse taastuvallikatest kütust, on keskkonnale tekitatud mõju juba märgatavalt väiksem.

Kõrvaklapid ja tehnoloogiavidinad 100% taaskasutatavaks

Plastist toodete maailm muutub – meie suhe plastiga samuti. See pole enam ühekordselt kasutatav materjal, mis hiljem prügimägedes või ookeanides kuhjub. Plastijäätmete ning biopõhiste jäätmete ja jääkide kasutamine fossiilsete toorainete asemel muudab plast-toodete valmistamise keskkonnasäästlikumaks.

Neste RE on 100% taastuv ja ringlusse võetud plasti tooraine, mis saadakse jäätmetest ja jääkidest ning on jätkusuutlik alternatiiv plastide tootmiseks. Kui sellisest plastist on valmistatud tehnoloogiavidinate osad, siis lisaks sellele, et nende süsinikujälg on tunduvalt väiksem, saab neid hiljem ka ringlusse võtta.

Autosõit 90% taaskasutatava kütusega

Transpordi tulevik on seotud taastuvallikatest kütustega. 100% taastuvast toorainest toodetud diislikütus on fossiilkütuseid asendav ning juba olemasolev lahendus, mille võib kohe kasutusele võtta nii taksodes, bussides kui sõiduautodes.

Neste MY Renewable Diesel´i abil saab kasvuhoonegaaside heitkoguseid vähendada kuni 90% ja kui oled jõudnud lennukiga sihtkohta, siis edasi saab kulgeda juba keskkonnasäästliku kütusega taksos, bussis või rendiautos. Neid juba liigub ringi ja aina rohkem tuleb juurde.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.