Neste blogi

Maailmakuulsal festivalil Global Citizen kasutati keskkonnajälje vähendamiseks Neste MY Renewable kütust

Vaesuse vastu võitlev ja seekord arengumaadele vaktsiiniannetusi kogunud muusikafestival Global Citizen Live, kuhu kaastakse lisaks maailmakuulsatele muusikutele ka tipp-poliitikuid ja riigijuhte, võttis eesmärgiks liikuda süsinikujäljega nulli suunas, et ka suurüritus oleks keskkonnasõbralik ja minimaalse mõjuga keskkonnale. Selleks kasutati mitmeid uusi lahendusi, sealhulgas Neste uut taastuvallikatest kütust Neste MY Renewable Diesel, mis vähendas kütusest tingitud keskkonnajälge kuni 90%.

Global Citizen Live on 25. septembril alanud ööpäevaringne ülemaailmne üritus, mis võitleb vaesuse vastu. Kuuel kontinendil toimunud festivalil osalesid kunstnikud, kuulsused ja maailma liidrid.

Üritused toimusid üle maailma, sealhulgas Lagoses, Londonis, Los Angeleses, New Yorgis, Pariisis, Rio de Janeiros, Soulis ja Sydneys. 

Üheks peaeesmärgiks oli teha kogu hiigelfestival võimalikult väikese keskkonnamõjuga. 

Suured väliüritused vajavad toiteallikaks teatavasti võimsaid elektrigeneraatoreid. Tööstuslikud generaatorid kasutavad diislikütust, mis on üks saastavamaid saadaolevaid fossiilkütuseid. Traditsioonilise diislikütuse asemel kasutati nüüd aga Global Citizeni ja partnerorganisatsioonide poolt alternatiivina taastuvallikatest valmistatud diislikütust Neste MY Renewable Diesel, millega hoiti kokku 90% kasvuhoonegaaside heidet.

Lisaks välditi festivalipaikades korduvkasutatavaid nõusid, tarbiti võimalikult vähe lihatooteid, annetati üle jäänud toidud ja pakuti veevõtukohti külalistele iseenda kaasa võetud joogipudelite täitmiseks. Kasutatud vaibad ja kangad olid taaskasutatavast materjalist ning ümbertöödeldavad, tehnika ja mööbel aga renditi, nii et ka seda oli võimalik edaspidi korduvalt kasutada.

Esinesid sellised kuulsused nagu Adam Lambert, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Black Eyed Peas, Camila Cabello, Coldplay, Cyndi Lauper, Demi Lovato, Doja Cat, Duran Duran, Ed Sheeran, Elton John, Jennifer Lopez, Kylie Minogue, Lorde, Metallica, Ricky Martin, The Weeknd jt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.