Neste blogi

Metsasümfoonia – kuula, millist meloodilist häält suudavad teha metsamasinad!

Kui tavaliselt seostub harvesteride ja muude metsamasinate hääl inimese jaoks lihtsalt müraga, mis kaasneb metsalangetamisega, siis tegelikult võivad need ka hoopis meloodilisemalt kõlada, näiteks Sibeliuse sümfooniat mängides.

On see võimalik – mängida metsatöömasinatel näiteks Soome helilooja Jean Sibeliuse “Finlandiat”? Neste ja Ponsse ühendasid jõud ja proovisid järgi, et tähistada niimoodi Soome Vabariigi 100. sünnipäeva ja soomlaste tööd. Ponsse on Neste klient ja üks suurimaid metsamasinate tootjaid maailmas.

Kontserdisaaliks valiti Savonia mets Kesk-Soomes, muusikariistadeks aga kolm harvesteri ja saag.

Kampaania käigus annetati kütust tööotsijatele, et need saaksid tööintervjuudele sõita ja seeläbi tööd leida. Soome seadustes on nimelt kirjas, et töötu peab võtma vastu töö, kui see on tema elukohale lähemal kui 80 kilomeetrit.

Kokku annetati 40 000 eurot ning summa kujunes vastavalt sellele, kui palju videot vaadati. Kui esialgu plaaniti 100 000 vaatamise täitumisel annetada 20 000 euro väärtuses kütust, siis kahe miljoni täitumisel erinevates kanalites otsustati seda summat kahekordistada ja anda töötutele tööintervjuule sõitmiseks kokku 40 000 eurot.

“Muusikavideo” loomiseks kasutati enam kui 300 videoklippi ja ligi 1000 heliklippi, et kolmest metsatöömasinast Sibeliuse sümfoonia kätte saada. Mootoreid õlitas ja varustas Neste oma Neste MY Renewable Diesel™ kütusega.

Harvesteride liigutamiseks kasutatud taastuvatest allikatest kütus Neste MY Renewable Diesel™ on sajaprotsendiliselt valmistatud jäätmetest ja jääkidest.

Vaata ja kuula metsamasinate sümfooniat siit:

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.