Neste blogi

Miks peab keskkonnahoid algama just meretranspordist?

Meretransport moodustab 90% maailma kaubatranspordist. Samas on laevad ühed suurimad saastajad, kui kasutavad vanu tehnoloogiaid ja vanade standardite järgi toodetud fossiilset kütust. Üks võimalus üsna kohe, ilma kogu olemas olevat laevastikku välja vahetamata keskkonnasõbralikumale transpordile üle minna on kasutada puhtamaid kütuseid. 

Tegelikult on ka rahvusvahelised nõuded meretranspordi kütusele just äsja karmistunud, et oleks võimalik kliimamuutuste kiirenemist peatada ning mereõhku puhtamana hoida. Rahvusvaheline Mereorganisatsioon (IMO) kehtestas 1. jaanuarist 2020 laevakütuse väävlisisaldusele uued piirnormid, vähendades seda 0,5 protsendile seni kehtinud 3,5% piirmäärast. See tähendab, et laevad, mis tegutsevad rahvusvahelistes vetes, peavad kasutama kütust, mille maksimaalne väävlisisaldus on mitte rohkem kui 0,5%. Mõnedes väga habraste ökosüsteemidega piirkondades, nagu Läänemeres, Põhjameres ja La Manche’i väinas tuleks aga kasutada kütust, mille maksimaalne väävlisisaldus on mitte enam kui 0,1%.

Üleminek vanalt 3,5% väävlisisaldusega kütuselt uuele Neste Marine™ 0.5 kütusele ei tähenda õnneks mingeid ümberkorraldusi ega ümberehitusi laevas, kütus lihtsalt põleb puhtamalt ja tagab sama jõudluse. Õhku aga eraldub vähem tahmaosakesi ja kahjulikku väävlit.

Neste Marine pakub selliseid kvaliteetseid madala väävlisisaldusega kütuseid, mis võimaldavad laevaomanikel kohe hakata täitma uusi ja karmimaid globaalseid vastavusnõudeid. Soomes rafineeritud kütusetooted tagavad lisaks heale kvaliteedile ka keskkonnasõbraliku tootmise, mis saastab vähem loodust.

Puhta kütusega saab kokku hoida hoolduskuludes ja remondis, sest väiksem väävlisisaldus annab lisaks puhtamale õhule ka pikema hooldusintervalli ja vähendab remondile kuluvat aega. Laevanduses toimub praegu uus ärkamine, mis keskendubki looduskeskkonnale, tervisele ja efektiivsusele transpordis ning need teemad on väga olulised.

Neste Marine kvaliteetseid madala väävlisisaldusega kütuseid on kahte tüüpi: Neste Marine™ 0.1 ja Neste Marine™ 0.5. Need vastavad rahvusvahelistele uutele nõuetele. Neste keskkonnasäästlike laevakütustega sõidavad Läänemerel näiteks Viking Line´i ja Tallinki laevad. Seega meie kodumerel on suuremate laevafirmade laevad juba väga keskkonnasõbralikud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.