Neste blogi

Mis on Green Recovery ja kuidas see aitab pandeemiakriisist keskkonnasäästlikumalt üle saada?

Sel kevadel, kui Euroopas oli COVID-19 tingitud eriolukord, ühines Neste organisatsiooniga Green Recovery. Tegemist on liiduga, mis koondab poliitilisi otsustajaid, ettevõtteid, valitsusväliseid organisatsioone ja muid sidusrühmi, kes kutsuvad üles rohelisele taastumisele pärast koroonaviirusest alanud suurt kriisi.

Liit seab kliimamuutuste vastase võitluse uue majandusstrateegia keskmesse, aidates kaasa Euroopa majanduste ja ühiskondade kiirele taastumisele keskkonnasõbralikumate lahenduste kaudu.

Green Recovery kogub ka investeeringuid ja suunab neid eesmärgiga minna kiiremini üle kliimaneutraalsele majandusele, mis peaks kaitsma ka bioloogilist mitmekesisust ja muutma põllumajandust toiduainete säästlikul tootmisel.

“Koroonaviiruse pandeemia põhjustab ettenägematuid tagajärgi inimeste tervisele ja majandusele. Ehkki koroonaviirusega on oluline tegeleda, peame otsima ka võimalusi, kuidas aidata maailma pärast kriisi taastada. Kui planeerime oma teed sellesse uude maailma, on meil võimalus ehitada jätkusuutlik ja vastupidav majandus ja ühiskond. Nüüd on aeg see visioon välja töötada,” ütles Neste president ja tegevjuht Peter Vanacker ettevõtte liitumist Green Recoveryga kommenteerides.

“Koostöö on muutuste võtmetegur. Meil on au kuuluda sellesse liitu, tehes koostööd 180 Euroopa Parlamendi liikme, ministrite, ettevõtete ja teiste sidusrühmadega rohelise majanduse nimel pärast pandeemiat. Koos saame luua tugevama ja jätkusuutlikuma tuleviku,” lisas Vanacker.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.