Neste blogi

Neste aitab käivitada Jaapani esimest 100% biopõhistest süsivesinikest taastuvate plastide tootmist

Neste, Mitsui Chemicals, Inc. ja Toyota Tsusho Corp. ühendasid oma jõud ja tehnoloogiad, et hakata esimesena Jaapanis tööstuslikul hulgal tootma taastuvaid plaste ja kemikaale, mis on saadud 100% biopõhistest süsivesinikest ehk taastuvast toorainest.

Koostöö tulemusena asendab Mitsui Chemicals 2021. aastal oma Osaka tehases fossiilsete toormaterjalide osa plastide ja kemikaalide tootmisel taastuvallikatega. Sellega saab Mitsui Chemicalsist Jaapani esimene ettevõte, kes kasutab kreekerites 100% biopõhist toorainet.

Neste annab koostöö raames oma taastuv- ja ringlussevõetud toorainest toodetud Neste RE lähteaine Mitsui Chemicalsile, millest see suudab toota samasuguseid plaste ja kemikaale, nagu tehti fossiilsest toorainest. Samas on need saadud märgatavalt väiksema kasvuhoonegaaside heitkogusega.

Neste toodetud biopõhiste süsivesinike kasutuselevõtmine lähteainena võimaldab Mitsui Chemicalsil toota muuhulgas ka taastuvat etüleeni, propüleeni, C4 fraktsiooni ja benseeni ning töödelda neid põhikemikaalideks nagu fenool või plastid või polüetüleen ja polüpropüleen, muutmata nende ainete kvaliteeti. See on tegelikult täpselt samal tasemel, nagu senistel fossiiltoorainest toodetel.

“Mitsui Chemicals soovib 2050. aastaks saavutada süsinikuneutraalsuse, arendades ringmajandust, suurendades biopõhiste alternatiivide kasutamist oma kemikaalide ja plasttoodete jaoks,” ütles Mitsui Chemicalsi tegevjuht jätkusuutlikkuse alal Hirahara Akio. “Fossiilsetelt lähteainetelt üleminek biopõhistele toorainetele aitab võidelda globaalse kliimasoojenemise vastu ning seda peetakse oluliseks strateegiliseks vahendiks, et saavutada süsinikuneutraalsus 2050. aastaks. Seda silmas pidades ei hakka Mitsui Chemicals arendama mitte ainult kõrgekvaliteedilisi materjale, vaid ka kvaliteetset biopõhist lähteainet ja tehnoloogiat, mis aitab biopõhiseid tooraineid laiemalt kasutada.”

“Säästva tehnoloogiaga valmistatud plasti ja kemikaalide turule toomine võib olla edukas ainult siis, kui kõik väärtusahela osapooled teevad tihedat koostööd. Alustame Mitsui Chemicalsi ja Toyota Tsushoga Jaapani kõigi aegade esimest kõrgekvaliteedilise ja suure jõudlusega plasti tootmist 100% biopõhisest Neste RE lähteainest. Koostöö kaudu saame oluliselt vähendada fossiilsete lähteainete kasutamisega seotud heitkoguseid ning aidata Jaapanil saavutada oma riiklikud kliimaeesmärgid, mis on täielikult kooskõlas ka Neste enda eesmärkidega ja liikuda edasi ringmajanduse suunas,” ütles Neste taastuvate polümeeride ja kemikaalide asepresident Mercedes Alonso.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.