Neste blogi

Neste alustab elektrilaadimisteenuse pakkumist logistikaettevõtetele Soomes ning hindab teenuse laiendamise võimalust Eestis

Neste toob oma esimese spetsiaalselt logistikaettevõtetele mõeldud elektrilaadimisteenuse 2022. aasta veebruaris Soome turule ning hindab selle teenuse laiendamise võimalusi ka Eestisse. Neste laadimisteenust testiti 2021. aastal koostöös Soome juhtiva kolimis- ja logistikaettevõttega Niemi Services OY.

Pilootprojekti saatis edu ja nüüd teeb Neste elektriautode laadimisteenuse kättesaadavaks kogu transpordisektorile, kus paljud ettevõtted otsivad lahendusi, kuidas täita ambitsioonikaid kliimaeesmärke. Neste laadimisteenusega saavad logistikaettevõtted vähendada elektriautode kasvuhoonegaaside heitkoguseid keskmiselt 85 protsenti. See number on välja arvutatud Soome riikliku elektrivõrgu viie aasta keskmiste näitajate ja Euroopa regulatsioonide alusel.

Neste oli esimeste hulgas, kes hakkasid pakkuma lahendusi transpordiga seotud emissioonide vähendamiseks, tuues turule sisepõlemismootoriga sõidukitele sobiva jätkusuutliku diislikütuse Neste MY Renewable Diesel.

See võimaldab autojuhtidel ja ettevõtetel vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid kuni 90 protsenti võrreldes fossiilse diislikütusega. Kütus on täna saadaval enam kui 150 jaamas Soomes ja 8 jaamas Eestis ning kevade jooksul laienetakse veel 13 jaama Eestis. Uue laadimisteenusega soovib Neste täiendada oma tootevalikut, mis pakub tarbijatele vähese heitega transpordivõimalusi. 

„Soovime olla inimestele abiks, et aidata vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid. Selleks otsime pidevalt uusi võimalusi, kuidas ettevõtted saaksid saavutada süsinikuneutraalsust. Teades, et raskeveokid on diislikütuse kasutajad veel pikka aega, pakume taastuvtoorainest diislikütust lahendusena heitkoguste märkimisväärseks vähendamiseks. Aga on ka muud alternatiivid transpordis süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamiseks,“ selgitab Neste kontserni turundus- ja teenindusjuht Tuomas Kulola.

“Järjest rohkem transpordi- ja logistikaettevõtteid omab korraga autopargis nii diisli-, elektri- kui ka gaasimootoriga sõidukeid, seetõttu soovime laiendada oma teenused, lisades sellesse ka elektrilaadimislahendusi. Meil on hea meel alustada kiiresti ja laialdaselt Soomes tegutsevate ettevõtete laadimisteenuse pakkumisega. Me tegeleme võimaluste selgitamisega hakata laiendada teenust hiljem Balti turule,“ lisas Kulola.

Neste laadimisteenuse idee on pakkuda logistikaettevõtetele laadimisvõimalust oma ja alltöövõtjate elektrisõidukitele nende enda territooriumil, vähendades sellega vajadust sõita sõidukeid laadima mujale.

Teenus sisaldab nutikaid laadimislahendusi tervikpaketina ja võimalust laadida Neste mobiiliäpi või RFID-tehnoloogiaga. Sealjuures on võimalik monitoorida kasvuhoonegaaside heitkoguseid ja heitkoguste vähendamist, kasutades Neste heitkoguste aruandluse teenust, mis on Soomes kasutuses alates 2021. aasta augustis.

Laadimislahenduse testimine Porvoos ja Espoos

Samuti on Neste kavandamas spetsiaalset elektrilaadimislahendust töökohtadele. Esimesed kohad, kus seda lahendust pilootprojekti korras testitakse, on Neste Porvoo rafineerimistehase ja Neste peakontor Espoos. Projekt käivitatakse 2022. aasta jooksul. 

„Elektrilaadimisteenuse pakkumine transpordiettevõtete parklates on meie esimene samm transpordi elektrifitseerimise toetamisel. Järgmise sammuna plaanime me käivitada pilootprojekti, et katsetada sõiduautode laadimislahenduse pakkumist Neste töötajatele ja kõigile, kes külastavad sel aastal Neste Porvoo rafineerimistehast ja Espoo peakontorit,” räägib Kulola.

„Projekti käigus analüüsime avaliku laadimisvõrgustiku kasutamise võimalusi kohaliku võrgu osana. Kuigi üleminek elektrimootoritele edeneb väikesõidukite sektoris kiiremini kui raskeveokite sektoris, jäävad kõik madala heitega energiaallikad sõiduautode kasutajatele vajalikuks ka tulevikus,“ lisab ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.