Neste blogi

Neste hakkab 2022. aastal kütust tootma hüdroenergia toel

Alates 1. jaanuarist 2022 töötavad Neste Soomes asuvad tehased hüdroenergia toel. Selleks sõlmiti Soome rohelise energia ettevõttega Vattenfall leping, millega tarnitakse Neste tehastele elektrit 800 GWh ulatuses. Elekter ostetakse nii-öelda päritolutagatisega, mis tõendab taastuvenergia allikat.

Vattenfalli fossiilkütustevaba elektrit kasutab Neste kliimamuutustega võitlemiseks ja oma heitkoguste vähendamiseks kolmes osas: tootmise kasvuhoonegaase vähendades, Neste poolt pakutavate toodete kasutamisel tekkivate emissioonide vähendamiseks ning klientide heitmekoguste vähendamiseks.

Ühe osana Neste kliimakohustustest aitab uus hüdroenergia leping Nestel saavutada 100% taastuvelektri kasutamise eesmärgi Soomes juba üsna varakult, 2022. aastal.

Vattenfall tegutseb Rootsis, Saksamaal, Hollandis, Taanis, Ühendkuningriigis ja Soomes. Ettevõte toodab soojust ja elektrit kuuest energiaallikast: tuulest, hüdroenergiast, biomassist, tuumaenergiast, kivisöest ja gaasist. Vattenfallile kuulub enam kui 100 hüdroelektrijaama ning hüdroenergia moodustab umbes 20% ettevõtte kogu elektritoodangust.

Neste on üks maailma suurimaid jäätmetest ja jääkidest rafineeritud taastuvallikatest diislikütuse ja lennukikütuse tootjaid. Neste on Vattenfalli klient aastast 2019 ning uus leping kehtib 2024. aastani.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.