Neste blogi

Neste ja ITOCHU panevad seljad kokku ning hakkavad laiendama jätkusuutlikku lennukikütuse kättesaadavust Jaapanis

Foto: Neste.

Üha rohkem aktuaalsust on üle maailma hakanud koguma taastuvallikatest tehtud lennukikütus ehk SAF (Sustainable Aviation Fuel), mis on jätkusuutlikum alternatiiv tavapärasele fossiilsele kütusele. Ning näib, et mitmed ettevõtteid tahavadki liikuda just puhatama lennunduse suunas. 

Neste ja ITOCHU Corporation andsid teada, et on laiendanud oma partnerlust taastuvallikatest toodetud lennukikütuse kättesaadavuse suurendamiseks Jaapanis. 

Laiendatud koostöö raames tegutseb edaspidi ITOCHU Neste MY säästva lennukütuse edasimüüjana Jaapanis. 

Esialgu plaanitakse 100% taastuvallikatest toodetud kütus teha kättesaadavaks kahes suurimas Jaapani rahvusvahelises lennujaamas – Tokyo Haneda ja Narita. Neste ja ITOCHU vaheline suhe sai alguse tegelikult juba 2010. aastate alguses, kui ettevõtted tegid Californias koostööd taastuvdiislitööstuse alal.

Neste on seadnud eesmärgiks saavutada 2023. aasta lõpuks ülemaailmne säästva lennukikütuse tootmisvõimekus 1,5 miljoni tonnini aastas. See hõlmab kuni 1 miljonit tonni SAF-i tootmisvõimsust Singapuris asuva Neste rafineerimistehases. “Oleme valmis toetama Jaapani ja laiemalt ka Aasia ning Vaikse ookeani piirkonna lennundusturge heitkoguste vähendamisel,” rääkis Sami Jauhiainen, Neste Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna lennunduse asepresident.

Hiljaaegu esitas Jaapani maa-, infrastruktuuri-, transpordi- ja turismiministeerium uurimisrühmale lennukite süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamise tegevuskava, milles soovitas seada eesmärgiks asendada 2030. aastaks 10 protsenti Jaapani lennuettevõtjate tarbitavast lennukikütusest SAF-iga.

SAF põleb tänu oma keemiliste omaduste tõttu puhtalt, mis on praegusel hetkel hea viis lennunduses kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamiseks. Näiteks Neste MY Sustainable Aviation Fuel (SAF) aitab puhtal kujul elutsükli jooksul vähendada kuni 80% kasvuhoonegaaside heitkoguseid. Neste toodetud SAF on valmistatud 100% taastuvatest jäätmetest ja tööstustest alles jäänud toorainetest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.