Neste blogi

Neste keskendub Soomes rohkem taastuvallikatest kütuse tootmisele

Foto: Fanny Haga

Kuna nõudlus fossiilsete kütuste järele väheneb COVID-19 pandeemia tõttu jätkuvalt ja pole näha, et see niipea lähiajal kriisieelsele tasemele taastuks, on Neste otsustanud oma tootmise Soomes ümber korraldada nii, et kõik teadmised taastuvallikatest kütuse tootmiseks saaksid parimal viisil ära kasutatud.

Selleks, et muutuvate oludega paremini kohaneda, hakkab Neste oma Porvoo rafineerimistehases töötlema taastuvaid ja ringlusse võetud toormaterjale. Kuna nõudlus fossiilsete naftatoodete järele väheneb endiselt ning taastuvenergia lahenduste osakaal kasvab ka lähiaastatel, plaanibki Neste tootlikkust Porvoo tehases parandada just selles valdkonnas.

Muudatuste tulemusena on püsikulude aastaseks kokkuhoiuks plaanitud umbes 50 miljonit eurot. Ümberkorralduste käigus lõpetatakse Naantalis rafineerimine, kuid jätkatakse terminali- ja sadamateenustega.

Neste eesmärgiks on oma tootmist vastavalt turuolukorrale ümber korraldades saada ülemaailmseks taastuvate ja ringlusse võetud lahenduste liidriks ning 2035. aastaks peaks olema ettevõttes juba täielikult süsinikuneutraalne tootmine. Muudatused toetavad Porvoo tootmise muutmist juhtivaks jätkusuutlikuks, ohutuks ja tõhusaks rafineerimistehaseks, kus kasutatakse ära ka selline toormaterjal, mis mujal tööstusharudes on kasutu või millest vabanemine nõuaks muidu lisakulusid. Samas on jäätmetest ja jääkidest toodetud kütus oma omadustelt täiesti konkurentsivõimeline fossiilsete kütustega ning kohati neist paremgi, arvestades heitmeid ja süsinikujälge.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.