Neste blogi

Neste on maailmas kolmas kõige jätkusuutlikum suurettevõte

Davosis maailma majandusfoorumil avalikustati 2019. aasta jätkusuutlike suurettevõtete Global 100 nimekiri, kus Neste asub 3. kohal. See on teine kord, kui Neste on maailma jätkusuutlike esikolmikus ning ühtekokku 13. kord, kui ettevõttel on koht 100 hulgas.

Global 100 koostaja majandusajakiri Corporate Knights toob raportis välja, et Neste on maailma juhtiv energiaettevõte ning oma valdkonnas liider keskkonnasäästliku tootmise alal. Oma traditsioonilise tegevusvaldkonna – naftatöötlemise kõrval kogub Neste maailmas üha rohkem tuntust juhtiva taastuvtoorainest toodangu tootjana. Neste tegeleb ka taastuvtoorainest toodangu väljaarendamisega, millest on kasu linnadele, transpordisektorile, lennundussektorile ja kemikaalitööstuse ettevõtetele, kes soovivad muuta oma tegevust jätkusuutlikumaks.

„Teist aastat järjest maailma jätkusuutlike ettevõtete esikolmikusse jõudmine ei ole meie jaoks sugugi enesestmõistetav, sest kõik maailma parimad ettevõtted seavad aasta-aastalt üha suuremaid eesmärke ja parandavad oma tulemusi. See, mille me 2019. aastaks oleme saavutanud, näitab, et Neste jätkusuutlik tootmine areneb õiges suunas ja et meie töötajad loovad innukalt puhtamat planeeti meie lastele,“ ütles Neste president ja tegevjuht Peter Vanacker.

„Jätkame oma ettevõtte ümberkujundamist ning meil hea meel pakkuda vahendeid ümberkujunemiseks ka teistele jätkusuutlikkusele orienteeritud ettevõtetele, kes soovivad vähendada oma sõltuvust toornaftast ja kasvuhoonegaaside hulka,“ lisas Vanacker.

Vaata ka videot Neste eesmärgist kindlustada lastele parem tulevik:

Mis on Global 100?

Maailma majandusfoorumil esitletud Global 100 nimekirja kuulub 1,3 protsenti suurettevõtteid, mis on jätkusuutlikkuse näitajate poolest maailma parimad. Järjestuse määramiseks analüüsiti 7536 ettevõtet, meid võrreldi teiste sarnaste üleilmse tööstuse ettevõtetega kuni 21 võtmetähtsusega tulemuslikkuse põhinäitaja alusel. Neid põhinäitajaid kaaluti vastavalt iga tööstusharu mõjuprofiilile (vt 2018. aasta meetod).

Neste kontsern toodab enamikku tähtsamaid naftatooteid ning on üks suurimaid taastuvtoorainel põhineva diislikütuse tootjaid maailmas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.