Neste blogi

Neste rafineerimistehas läheb paari aastaga täielikult üle tuuleenergiale

Juba paari aasta pärast, 2023. aastal võib öelda, et tarbides Neste Porvoo tehases rafineeritud kütust, on see saadud täielikult taastuvenergia toel ning fossiilseid kütuseid pole tootmiseks kasutatud. 

Nimelt plaanib Neste paari aasta jooksul Porvoos minna oma tootmises üle taastuvenergia sajaprotsendilisele kasutamisele. Selleks sõlmiti taastuvenergia ostuleping Euroopa suurima taastuvenergia tootja Statkraftiga. 

Statkraft alustab tuuleenergia tarnimist Neste Porvoo rafineerimistehasesse juba 2022. aasta keskel.

Neste plaan tuuleenergiat kasutada on seotud ettevõtte eesmärgiga vähendada kliimamuutusi põhjustavaid heitmekoguseid. Selle saavutamiseks on võetud mitu kliimaalast kohustust. Leping Statkraftiga toetab Neste kohustust vähendada oma toodangu süsinikujalajälge ja jõuda 2035. aastaks süsinikuneutraalse tootmiseni. Neste teine ​​kliimakohustus on aga vähendada klientide kasvuhoonegaaside heitkoguseid oma taastuvate ja neutraalsete tööstuslahendustega vähemalt 20 miljoni tonni CO2 ekvivalendi võrra aastas kuni aastani 2030.

“Meie eesmärk on aastaks 2023 kasutada kogu maailmas 100% taastuvenergiat. Selleks suurendame taastuvenergia kasutamist Porvoo rafineerimistehases, kuna see on üks peamisi võomalusi meie toodangu kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamiseks,” ütles Neste õlitoodete asepresidendi kohusetäitja Sami Oja.

Lisaks lepingule Statkraftiga on Neste tuuleenergiapartneriteks ka Ilmatar ja Fortum. Neste on kasutanud tuuleenergiat Porvoo rafineerimistehases alates 2021. aasta algusest, praegu katab umbes 20% sealse tootmise elektritarbimisest taastuvenergia.

Neste ja Statkraftiga sõlmitud tuuleenergialepingu aastane koguvõimsus on ligikaudu 215 GWh, mis vastab ca 18 protsendile Soomes Porvoos asuva Neste tehase elektritarbimisest. See vähendab tootmises kaudseid kasvuhoonegaaside heitkoguseid elektrienergia ostmisel aastas ligikaudu 53 000 tonni CO2 ekvivalendis. 

Koos varasemate lepingutega vähendab Neste oma Soomes toodetud elektrienergia ostudega kaudseid kasvuhoonegaaside heitkoguseid ligikaudu 170 000 tonni CO2 ekvivalendi võrra, mis võrdub enam kui 21 tuhande EL-i kodaniku keskmise süsinikujalajäljega aastas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.