Neste blogi

Neste suurendab Tartus taastuvkütuse müüki

Alates juulist on Neste kõige keskkonnasäästlikum kütus Pro Diesel müügil Tartus Ringtee tanklas ja uues Turu tänava tanklas.

“Pro Diesel sisaldab uue põlvkonna taastuvkomponenti HVO-d ning see sobib kõigile diiselmootoriga sõidukitele. Ka neile, mille kütusekorgile on märgitud „No bio““, ütles Neste Eesti hulgimüügijuht Urmas Kuuse.

HVO ehk Hydrotreated Vegetable Oil on diislikütuste keskkonnasäästlikumaks muutmisel viimase kümnendi üks kõige suuremaid saavutusi. Eestis kasutatav HVO kütuselisand on pärit Soomest Porvoost, kus asub üks kolmest Neste tehasest maailmas. Globaalselt jäi eelmisel aastal tänu Neste taastuvkütuste kasutamisele õhku paiskamata 7,9 miljonit tonni kasvuhoonegaase.

HVO toormaterjalidena kasutatakse orgaanilisi jäätmeid ja jääke, mida töödeldakse patenteeritud NEXBTL tehnoloogiat kasutades. Selle tulemuseks on värvitu ja lõhnatu aine, mis on keemilistelt omadustelt identne fossiilkütusega, sealhulgas säilimiskindel ja miinuskraadide suhtes vastupidav.

Kuna kütuse omadused on identsed naftast toodetud diisliga, kasutatakse HVO-d mitmel pool maailmas sõidukites ka puhtal kujul. Päris 100 protsenti HVO-d sisaldavat kütust müüakse täna Soome ja Läti ning lähiajal ka Leedu Neste tanklates Neste My nime all.

HVO on kaasaegne alternatiiv esimese põlvkonna biolisandile FAME (Fatty Acid Methyl Ester), mida tohib kütusesse lisada mitte üle 7 protsendi.

1. juulil avas Neste Tartus Karlova linnaosas Turu ja Kuu tänava nurgal uue iseteenindustankla. Valikus on bensiinid Futura 95 ja 98, Futura diislikütus ning eraldi tootena Neste Pro Diesel, mis on hetkel kõige keskkonnasõbralikum diislikütus Eestis. Turu tänava tanklas on olemas ka uudne klaasipesuvedeliku tankur neile, kes eelistavad plastikpakendite tarbimist vähendada.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.