Neste blogi

Neste suurendab tuuleenergia osa oma tootmises ligi kolmandikuni

Neste seadis eesmärgiks jõuda 2035. aastaks süsinikuneutraalse tootmiseni. Selle saavutamiseks tehakse kohe ka esimesed sammud: Neste suurendab taastuvenergia kasutamist Soomes asuvas tootmises ja sõlmis tuuleenergialepingu ettevõttega Ilmatar. Leping on sõlmitud koostöös Neste pikaajalise partneri Borealisega Kilpilahti piirkonnas.

Nii Ilmatariga kui ka 2019. aasta lõpus Fortumiga tehtud lepingu tulemusel on 2022. aastal Neste Porvoo ja Naantali tootmises kasutatavast energiast ligi 30% taastuv tuuleenergia.

“Neste eesmärk on luua puhtam planeet meie lastele. Kahel meie võetud kliimakohustusel on oluline roll selle eesmärgi täitmisel ja üks neist on saavutada süsinikneutraalse tootmise saavutamine aastaks 2035. See on tohutu väljakutse mis nõuab konkreetseid meetmeid ja investeeringuid. Tuuleenergia on üks enam kui seitsmekümnest meetmest, mida oleme tuvastanud kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamiseks,” ütles Neste president ja tegevjuht Peter Vanacker.

Kümneaastase lepinguga on Neste võtnud endale kohustuse osta Ilmatari kahe tuulepargi toodangust umbes kolmandiku. Kokkuleppeline koguvõimsus on üle 20 MW ja tuuleenergia tarned algavad eeldatavalt 2022. aastal.

Kaks tuuleenergialepingut aitavad Nestel vähendada Soome tootmiskohtades elektri ostmisel kaudseid kasvuhoonegaaside heitkoguseid umbes 55 kilotonni võrra aastas. Võrdluseks: 55 kt/a CO2 emissiooni võrdub enam kui 8500 Euroopa Liidu kodaniku süsinikujalajäljega aastas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.