Neste blogi

Neste taastuvkütused viivad ansambli Coldplay maailmatuurile – koostöö aitab bändil vähendada ümber maailma reisimisega seotud süsinikdioksiidi heitkoguseid 50% võrra

Foto: Coldplay.

Coldplay sõlmis koostöö Nestega, et astuda samme bändi eesmärgi poole vähendada turnee „Music Of The Spheres World Tour“ CO2 heitkoguseid 50% võrreldes eelmise maailmaturneega. Neste varustab Coldplayd SAF-lennukütusega, millega vähendatakse lennureiside heitkoguseid, ning samal ajal kasutab bänd taastuvdiislit maapealse ringreisitranspordi korraldamiseks ja kontserdilavade elektriga varustamise heitkoguste vähendamiseks.

Aastal 2019 teatas Coldplay, et paneb oma turneed pausile, kuni neid on võimalik jätkata keskkonda säästvamal viisil. Oma eesmärgi nimel, tuuritada jätkusuutlikumalt, on Coldplay otsinud näiteks väiksema heitega kütusealternatiive lennukitele, elektrigeneraatoritele ja maanteesõidukitele. Jätkusuutlik lennukikütus ja taastuvdiisel tundusid nende jaoks parima valikuna.

Maailmas juhtival kohal säästva lennukütuse ja taastuvdiislikütuse tootja ning tarnijana on Nestel ainulaadne võimalus tarnida Coldplayle vajalikus koguses taastuvkütuseid –toodetud 100% taastuvatest toorainetest, näiteks kasutatud toiduõlist – et vähendada maailmaturnee „Music Of The Spheres“ Põhja-Ameerika ja Euroopa kontsertide korraldamise heitkoguseid.

Neste aitab Coldplayl vähendada ringreiside süsinikdioksiidi heitkoguseid Neste MY Sustainable Aviation Fuel™ abil, mille puhul lendude süsinikuheide on kuni 80% väiksem võrreldes tavalise lennukikütusega. Coldplay kasutab Neste MY Renewable Diesel™ taastuvdiislit ka veokites, mis transpordivad tuuri ajal bändi tehnikat ühest kontserdipaigast teise.

Täiendavalt kasutatakse Neste taastuvdiislit ka elektrigeneraatorites, et toota koha peal kontserdi tarbeks taastuvat, vähese heitega elektrienergiat. Coldplay kasutab Neste taastuvdiislit kokku seitsmel kontserdil USA-s ja 22 kontserdil Euroopas. Hinnanguliselt suudab Coldplay Neste toodetud taastuvdiislit ja SAF-i tarbides oma reisitranspordi süsinikujalajälge Põhja-Ameerikas ja Euroopas tuuritades vähendada umbes 50%.

„Meil on väga hea meel teha koostööd Nestega, et muuta meie „Music Of The Spheres“ maailmaturnee nii jätkusuutlikuks kui võimalik. Nende madala heitega taastuvkütused mängivad olulist rolli meie algatuses minimeerida tuuri kliimamõju,“ teatas Coldplay.

„Oleme proovinud tõsta jätkusuutlikkuse selle ringreisi keskmesse, sest see lihtsalt tundub olevat ainus võimalus,“ ütles Coldplay laulja Chris Martin.

„Coldplay on üks maailma populaarsemaid tuuribände ja nende eesmärk muuta oma „Music Of The Spheres World Tour“ võimalikult jätkusuutlikuks on äärmiselt inspireeriv. Maailm vajab selliseid muutuste tegijaid, et näidata teed jätkusuutlikuma tuleviku suunas,“ ütles Neste jätkusuutlikkuse ja korporatiivsuhete vanemasepresident ning Neste nõukogu liige Minna Aila.

„Me oleme Nestes põnevil ja uhked, ühendades jõud Coldplayga ning aitamaks meie taastuvkütustega vähendada nende maailmaturnee kontsertide ja tuuriga seotud transpordi heitkoguseid.“

Taastuvad kütused vähendavad transpordiheitmeid kogu maailmas

Neste on üle kahe aastakümne arendanud taastuvaid lahendusi, et tulla toime kasvava kasvuhoonegaaside emissiooniga. Selle aja jooksul on Neste muutunud Soome regionaalsest naftatöötlemistehasest valdkonna esimeseks ja ainsaks ettevõtteks, millel on tootmisüksused kolmel mandril ning mis on võimeline kogu maailmas tarnima taastuvat diislikütust, jätkusuutlikku lennukikütust ja taastuvaid lähteaineid polümeeride ning keemiasektori jaoks.

Neste patenteeritud NEXBTL-rafineerimistehnoloogia võimaldab töödelda madala kvaliteediga jäätmeid ja jääkaineid uuteks toodeteks. Ettevõtte aastane tootmisvõimsus on 3,3 miljonit tonni  kvaliteetseid taastuvkütuseid ja muid taastuvenergia tooteid.  2023. aasta alguses suurendatakse tootmisvõimsust 4,5 miljoni tonnini ja 2023. aasta lõpuks peaks see kasvama veelgi, ulatudes 5,5 miljonini.

„Kuigi paljud kliimamuutustega võitlemise lahendused on alles väljatöötamise algusfaasis, on Neste taastuvkütused juba saadaval ja laialdaselt kasutusel linnades ning omavalitsustes, ettevõtetes, lennufirmades, tarbijatel – ja nüüd kasutab neid isegi Coldplay, üks populaarsemaid bände maailmas. Loodame, et nende eeskuju inspireerib ka paljusid teisi tegema kõik endast oleneva, et luua meie lastele tervem planeet,” sõnas Minna Aila.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.