Neste blogi

Neste taastuvtoorainel põhinevad kütused päästsid õhust 7,9 miljonit tonni kasvuhoonegaase

Eelmisel aastal jäi tänu Neste taastuvtoorainest toodetud kütuste kasutamisele atmosfääri paiskamata 7,9 miljonit tonni kasvuhoonegaase (vastavalt ELi taastuvenergia direktiivi 2009/28/EC arvestusmeetodile). Sama suur on Maailmapanga andmetel 1,2 miljoni Euroopa Liidu kodaniku ökoloogiline jalajälg ning sama efekti on võimalik saavutada, kui eemaldada aastaks teedelt 3 miljonit sõiduautot.

„Samal ajal, kui maailm arutleb, kuidas vähendada maanteetranspordiga tekitatavat õhusaastet ja süsinikuheidet, on juba mitmel pool kasutusel 100% taastuvtoorainest toodetud Neste MY diislikütus, mis pakub konkreetseid ja kuluefektiivseid lahendusi kliimamuutuste vastu võitlemiseks. Neste taastuvtoorainel põhinevad kütused on mitmetel organisatsioonidel, linnadel ja riikidel aidanud saavutada nende CO2 vähendamisega seotud eesmärke,” ütles Neste asepresident taastuvtoorainest toodete valdkonnas Kaisa Hietala.

Neste taastuvtooraines on jäätmete ja jääkide osakaal umbes 80%, sellest tulenevalt on ettevõtte taastuvtoorainest kütuste süsinikuheide keskmisest oluliselt madalam. Kui võrrelda fossiilse diisliga, siis taastuvtoorainest toodetud Neste MY diisli kasutamisel tekib kasvuhoonegaase 90% vähem.

Neste on stabiilselt suurendanud taastuvtoorainel põhineva toodangu osakaalu juba enam kui kümme aastat. Ettevõtte Soome, Hollandi ja Singapuri tehaste tootmismaht on tänaseks kasvanud 2,7 miljonit tonnini aastas.

Detsembris teatas Neste otsusest investeerida 1,4 miljardit eurot taastuvkütuste tootmise laiendamiseks Singapuris. Aastaks 2022 plaanib ettevõte kasvatada taastuvtoorainel põhineva toodangu mahu 4,5 miljoni tonnini aastas ning seeläbi vähendada kasvuhoonegaaside emissiooni 9 miljoni tonnini.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.