Neste blogi

Neste taastuvtooted aitasid eelmisel aastal vähendada süsinikuheidet sama palju, kui 3,5 miljonit autot aastas tekitasid

Neste taastuval toorainel põhinevad tooted aitasid 2019. aastal vähendada süsinikdioksiidi eraldumist atmosfääri ning kokkuvõttes eraldus kasvuhoonegaase 9,6 miljoni tonni võrra vähem. See kogus on sama, mis on 1,5 miljoni keskmise Euroopa Liidu kodaniku süsinikujalajälg aastas (Maailmapanga andmetel). Sama suure süsinikuheitme saaks ära hoida, kui eemaldataks liiklusest 3,5 miljonit autot terveks aastaks.

“Neste äritegevus on suunatud koostööle, et aidata oma klientidel muuta tegevus oma valdkonnas jätkusuutlikumaks, seda peamiselt maapealses transpordis, lennunduses, polümeeride tootmises ja keemiatööstuses. Oleme väga uhked, et saame koos klientidega vähendada meie taastuvallikatest toodete, Neste MY Renewable Diesel ja Neste MY Renewable Jet Fuel abil kasvuhoonegaase nii suures mahus. Need on väga kvaliteetsed ja lihtsalt kasutatavad lahendused süsiniku heitkoguste vähendamiseks maanteetranspordis ja lennunduses,” ütles Neste president ja tegevjuht
Peter Vanacker.

“Eelmisel aastal andsime kaks väga ambitsioonikat kliimalubadust. Esimene neist lubas vähendada meie klientide kasvuhoonegaaside heitkoguseid taastuvate ja ringmajanduse lahendustega vähemalt 20 miljoni tonni süsinikdioksiidi ekvivalendi võrra aastaks 2030. Aastal 2018 hoidsime kokku 7,9 miljonit tonni ning 2019 juba 9,6 miljonit tonni. Kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamine 2019. aastal oli hea algus selle lubaduse täitmiseks.

Teine lubadus on vähendada Neste poolt tootmises tekkivat süsinikujalajälge rohkem kui ELi kliima- ja energia eesmärgid ette näevad. Selle üks konkreetne näide on pikaajaline tuuleenergia kasutamise leping meie tootmiskohtades Soomes,” lisas Vanacker.

Keskenduda tuleb innovatsioonile ja koostööle

Neste eesmärk on laiendada ka ainulaadset ülemaailmset jäätmete ja jääkide tooraine platvormi, mille toel jätkusuutlikke tooteid valmistada. 2019. aastal moodustas taastuvatest jäätmetest ja jääkidest tooraine 80% Neste aastasest taastuva tooraine hulgast. Tulevikus investeerib Neste veelgi rohkem  tehnoloogiatesse, mis võimaldavad senisest enam ümber töödelda erinevaid seni kasutamata jäätmeid ja jääke.

“Usume, et koostöö on siinjuures edu võti. Koos teiste ettevõtete ja tööstustega lahendusi leides suudame paremini vähendada heitkoguseid ning aidata kaasa kliimakriisiga võitlemisele,” lisas Vanacker.

Enam kui kümne aasta jooksul on Neste pidevalt suurendanud oma taastuvatest allikatest toodete mahtu. Praeguseks on ettevõttel võimalus toota 3 miljonit tonni taastuvallikatest tooteid Soomes, Hollandis ja Singapuris asuvates rafineerimistehastes. Pärast Singapuris tootmise laiendamist 2022. aastal kasvab Neste taastuvallikatest toodete kogumaht juba ligi 4,5 miljoni tonnini aastas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.