Neste blogi

Neste tankimise mobiiliäpi kasutajate arv on kahekordistunud

2017. aastal tutvustas Neste oma tanklates mobiiliga maksmise võimalust, olles esimene Eestis. 2020. aasta jaanuarist septembrini on mobiiliäpi kasutajate arv kasvanud 117 protsenti ehk üle kahe korra rohkem inimesi maksab kütuse eest mobiilselt.

“Ka Eestis on kütuse ja klaasipesuvedeliku eest mobiiliga maksjate hulk aasta algusega võrreldes kahekordistunud. Äpi seniste kasutajate hulgas on samuti suurenenud mobiiliga maksmine. Põhjuseks on mugavus ning kestev koroona-olukord,” ütles Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Risto Sülluste.

Neste tellimusel viidi septembri lõpus Soomes läbi tarbijaküsitlus, mille järgi pea 40 protsenti soomlastest kasutab mobiili igapäevaselt online-ostude ja rahaülekannete tegemiseks. Mobiiliga maksmise põhjuseks nimetatakse lihtsust kõige rohkem alla 35-aastaste hulgas. IRO Research Oy “Tuhat suomalaista” (“Tuhat soomlast”) tarbijaküsitlus viidi läbi ajavahemikus 22. kuni 30. september 2020. Küsitlusele vastas 1000 soomlast üle riigi.

“27 protsenti nendest, kes küsitlusele vastasid, ülevad, et koroonaviirus on üheks põhjuseks, miks nad on hakanud mobiili peamise maksmisvahendina kasutama. Ligi 42 protsenti neist, kes varem auto tankimise eest mobiiliga maksid, ütlevad, et kasutavad seda nüüd sagedamini. Hiljutine 8604 vastajaga World Payments Report kinnitab, et digitaalsete maksekanalite kasutamine on 53 protsenti kasvanud kestva koroonaviiruse tõttu ning krediitkaardi omanikest tervelt kolmandik on lisanud kaardi oma mobiili “mobile wallet” rakendusse. Ka Neste äpiga tagame turvalise ja mugava maksmise, mis vähendab kaardi ja sularahaga arveldamise vajadust,” ütles Neste digitaalse arengusuuna juht Dennis Stolt.

Hiljuti lisati Neste äppi ka emissioonikalkulaator, mis annab kasutajatele võimaluse monitoorida süsinikujalajälge kütuse kasutamisel ning võrrelda taastuvkütuste ja fossiilsete kütuste kasutamise vahet. Idee uue mõõdiku lisamiseks tekkis, kui 2020. aasta alguses Neste äpi kasutajate küsitlusest selgus, et 59 protsenti neist jälgib või on huvitatud oma sõiduki emissiooni suurusest. Küsitlus viidi läbi Neste äpi kasutajate hulgas ajavahemikus 25. veebruar kuni 4. märts 2020, küsitlusel oli 419 vastajat.

Et tankida kütust mobiiliäpiga, tuleb sõita autoga tanklasse tankuri kõrvale, avada oma telefonis äpp, valida äpis tankuri number ja kinnitada makse. Seejärel tuleb väljuda autost, et tõsta tankimispüstol paaki ning alustada tankimist. Samal põhimõttel töötab ka klaasipesuvedeliku tankimine mobiiliga.

Neste äpi kasutamiseks on vajalik internetiühendus telefonis ning operatsioonisüsteemid alates iOS 13 ning Android 4.1. Äpi saab alla laadida App Store’ist ja Google Playst.  Äpi töökeeled on eesti, soome, inglise, rootsi, läti ja leedu keel.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.