Neste blogi

Neste toetab Neste Rally Finlandi digitaalset võistlust eChallenge

Vaatamata Neste Rally Finlandi ärajäämisele, toob ralli korraldaja AKK Sports augusti alguses Jyväskylässe kokku Soome ja rahvusvahelise motospordi suurnimed, et korraldada meeldejääv digitaalne üritus samas õhkkonnas, nagu oleks kohal “päris” WRC autod.

Neste on Neste Rally Finland eChallenge’i põhisponsoriks ning toetab vastutustundliku ja jätkusuutliku ürituse korraldamist. eChallenge toimub 8. augustil 2020.

Üks lihtne ja kiire viis autoga reisimisel tekkivat süsinikuemissiooni vähendada on kasutada Neste MY Renewable Dieseli kütust, mis on valmistatud 100% taastuvatest toorainetest. See tekitab fossiilse diislikütusega võrreldes kuni 90% vähem kasvuhoonegaase. Sel aastal pakubki Neste kõigile eChallenge’i korraldusautodele Neste MY taastuvallikatest kütust, sest lisaks e-rallile on vaja korraldajatel ka kohapeal veidi ringi sõita ja nii saab seda teha keskkonnasäästlikult.

Neste Rally Finland eChallenge’ile lisaks on tasuta ürituste päeval ka 2020. aasta Digital Racingu Soome meistrivõistluste finaalid. Fännid võivad nendele kaasa elada kas Jyväskyläs otseülekannet vaadates või Soome Yle saadete ja WRC uudisvoogude kaudu.

FIA autoralli maailmameistrivõistluste Soome voor tuli COVID-19 pandeemia tõttu edasi lükata 2021. aastasse, kuid WRC õhkkond on Kesk-Soome rallipealinnas Jyväskyläs endiselt olemas ja rahvas ootab võistlust isegi rohkem kui kunagi varem. Neste Rally Finland eChallenge’i osalejate nimekiri toob autospordi fännide näole naeratuse, sest paljud suurtegijad on kohal. Osalejate seas on sellised ralliässad nagu Kalle Rovanperä, Esapekka Lappi ja Teemu Suninen, endine vormel-1 sõitja Mika Salo, aga ka rahvusvaheliselt tuntud rallisõitjad nagu Takamoto Katsuta ja teised. 

Mõni sõitja saab oma digitaalset sõiduoskust näidata ka varem autoralli maailmameistrivõistluste korraldaja poolt ellu kutsutud eWRC kontseptsiooni raames korraldatavatel eelvõistlustel. Sõite näeb WRC ja Neste Rally Finlandi sotsiaalmeediakanalites 30. juulist 1. augustini. Nii eelvõistlus kui ralli ise sõidetakse Kesk-Soome virtuaalsetel teedel, mida kajastatakse ka WRC ametlikus mängus.

Lisaks Neste Rally Finland eChallenge’ile on võimalik Jyväskyläs kaasa elada ka 2020. aasta Digital Racingu Soome meistrivõistluste finaalturniiridele, kus on kohal 20 parimat Soome rallisõitjat iRacingu simulaatoritel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.