Neste blogi

Neste valiti Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksi nimekirja 14. aastat järjest

Maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete üle arvet pidav Dow Jones Sustainability Index (DJSI) valis Neste oma nimekirja 14. aastat järjest. Tänavu on Neste DJSI nimekirjas nii Euroopa kui ka maailma ettevõtete arvestuses.

Parimad punktid andis DJSI Nestele materjalikasutuse, keskkonna- ja sotsiaalvaldkonna aruandluse, inimkapitali arendamise ja veega seotud riskide vähendamise valdkonnas.

“Olla taas valitud Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksi nimekirja kinnitab meile, et liigume oma laiaulatuslike jätkusuutlikkuse tegevustega jõudsasti edasi. Jätkame tööd ja oma ambitsioonikate eesmärkide saavutamist,” ütles Neste asepresident Minna Aila.

Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeks valib oma nimekirja ettevõtteid nende pikaajaliste tulemuste terviklikul hindamisel; mõõdetakse majanduslikke, keskkonna- ja sotsiaalseid näitajaid. Selle aasta indeksi hinnang põhineb 2019. aasta tulemustel. Indeksisse võetakse igal aastal ainult tööstusvaldkondade juhtivad ettevõtted.

Neste eesmärk on süsinikuneutraalne tootmine aastaks 2035

Neste on võtnud kasutusele meetmeid ja tegevusi, et vähendada oluliselt kasvuhoonegaaside heitkoguseid. 2030. aastaks on ettevõttel plaanis vähendada süsinikdioksiidi heidet 20 miljoni tonni võrra igal aastal ning jõuda süsinikuneutraalse tootmiseni aastaks 2035.

Oma eesmärkide seadmiseks on Nestes põhjalikult analüüsitud kõiki äri- ja tootmisprotsesse. Tänaseks on tuvastatud enam kui 50 erinevat meedet ja tegevust heitkoguste vähendamiseks.

Need on näiteks:

• Hoida tootmises energiatõhusust ning optimeerida gaasi, elektri, vesiniku ja auruenergia kasutamist. Näiteks käimasolev Neste Porvoo rafineerimistehase toomise optimeerimise programm 2020 vähendab heitkoguseid rohkem kui 100 kilotonni CO2 aastas;

• Kasvatada tootmises taastuvenergia kasutamise osakaalu. Neste kirjutas alla kokkuleppele hakata kasutama Soome tuuleenergiat;

• Investeeringute arvutamisel ja ärijuhtumite hindamisel võtta senisest suuremal määral arvesse kasvuhoonegaaside heitkoguste osakaalu;

• Leida uusi vähem saastavaid tootmismeetodeid, näiteks kasutada vesiniku tootmiseks biogaasi või elektrolüüsi;

• Kasvuhoonegaaside heitkoguseid vähendatakse ka süsiniku kogumis- ja säilitamissüsteemi väljaehitamisega, esimesed sammud Neste Porvoo tootmistehases on tehtud;

• Heitkogustele, mida ei ole võimalik vähendada, töötatakse välja usaldusväärsed kompensatsioonimehhanismid.

Süsinikuneutraalsuse verstapost on tohutu ettevõtmine, mis nõuab uusi mõtteviise, innovatsiooni ja rohkelt koostööd. Neste töötab välja detailse plaani ja ajakava süsinikuneutraalsuse tootmise eesmärgi saavutamiseks aastaks 2035. Lubadus on kooskõlas Soome eesmärgiga saavutada süsinikuneutraalsus 2035. aastaks, mis on enne Euroopa Liidu vastavat eesmärki 2050. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.