Neste blogi

Nipp, mida saab lihtsalt järgi teha: kuidas veoautode süsinikujälge järsult vähendada ja samas kulusid kokku hoida?

Mis on tavaliselt ostja jaoks kõige olulisem, kui ta astub sisse mõnesse esmatarbekaupade poodi? Tõenäoliselt see, et ostmiseks vajalikud asjad oleks olemas ja et neid saaks kiirelt, probleemideta osta. Ettevõte nimega Core-Mark International mõtleb sellele, et ostmine oleks võimalikult mugav, iga päev. Kuid lisaks on nad ka heaks näiteks, kuidas seda mugavust pakkuda võimalikult väikese süsinikujalajäljega.

Firma tegutseb üle 1500 veoautoga, mis toimetavad kaupu ja toitu kohale ligi 40 000 kauplusesse üle USA.

Nende plaaniks on vähendada kasvuhoonegaaside heitmekoguseid ja reostust võimalikult kiiresti ja selleks leiti lahendus, mis ei nõuagi praegu kogu autopargi väljavahetamist või muid üüratult kalleid lahendusi. Neste MY Renewable diiselkütust kasutades töötab praegu Core-Mark’i kogu Californias asuv üle 150 diiselveokist koosnev autopark ja see ei tekita nüüd enam ligilähedaseltki sellistes kogustes kasvuhoonegaaside heitmeid kui enne, aidates kaasa õhupuhtuse tagamisele california linnades.

“Core-Mark’i keskkonna- ja kliimamuutuste poliitika osana otsisime pidevalt praktilisi lahendusi oma veaoautode  tõhususe suurendamiseks, vähendades samal ajal kasvuhoonegaaside heitmekoguseid,” ütles Core-Mark´i transpordidirektor Brian Johnston. “Taastuvallikatest valmistatud diislikütuse kasutamine annab selleks suurepärase võimaluse. Ootamegi juba selle kasutamise võimalust ka mujal USA-s ja Kanadas, kui see on uutes piirkondades saadaval.”

Neste MY Renewable taastuvallikatest kütust pakub Core-Mark’i pikaajaline edasimüüja Diesel Direct, mis on transporditööstuse suurim riiklik mobiilne tankimisettevõte. Koos on Neste ja Diesel Direct loonud USA -s tööstusharu juhtiva taastuvate diislikütuste jaotusvõrgu, mis suudab tarnida paljudesse tankimiskohtadesse San Diegost Californias Portlandini Oregonis.

Neste ja Diesel Direct laiendavad taastuvallikatest diislikütuse kättesaadavust kogu USA-s, kuna nõudlus sellele on pidevalt kasvanud ja aina rohkem osariike rakendab poliitikat, mis julgustab vähese süsinikuheitmega kütuste kasutamist.

Pärast Neste MY Renewable Dieselile üleminekut on Core-Mark saavutanud kütusesäästlikkuse kasvu 4%. Lisaks on vähenenud hoolduskulud, sest taastuvallikatest kütusega diiselmootor töötab puhtamalt. See annab Core-Mark’i autopargi kulude kokkuhoiu ligikaudu 6,5 senti liitri kohta. Sama kokkuhoiu võivad saavutada ka teised transpordifirmad taastuvallikatest kütust kasutades ning lisaks aitab see vähendada ettevõtte süsinikujälge kütuse tarbimisel ligi 80% võrreldes fossiilsete kütustega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.