Neste blogi

Nullmajutus levib: nüüd saab ka Booking.com-ist leida jätkusuutliku ja keskkonnasäästliku öömaja

Paar aastat tagasi käivitas Neste ZeroBnB ehk jätkusuutliku majutuse portaali, kust sai valida selliseid AirBnB pakkumisi, mis on minimaalse keskkonnajäljega ja jätkusuutlikud. Nüüd on sama võimalus ka Booking.com-i kaudu öömaja broneerimisel. 

Neste alustas seda projekti oma Nolla maja projekti järel, kui Neste eestvedamisel ehitati Helsingi lähedale saarele keskkonnale “nullmõjuga” suvemajake.

Mõned aastad tagasi käivitatud ZeroBnB lehte enam ei eksisteeri, mis võib tähendada, et ka teised broneerimiskeskkonnad on hakanud klientide survel eraldi välja tooma nullmõjuga või minimaalse keskkonnamõjuga majutusvõimalusi, millega Neste oma projektis kunagi alustas. Traditsioonilisest AirBnB-st polnud võimalik 2018. aastal filtreerida neid öömajasid, mis oleksid keskkonna suhtes jätkusuutlikud. ZeroBnB lehekülg oli algselt plaanis käigus hoida seni, kuni AirBnB loob ise oma vastava jätkusuutliku majutuse kategooria.

Praegu AirBnB-st spetsiaalselt “rohemajutuse” filtrit veel endiselt ei leia, selle lisamiseks kogutakse allkirju. Booking.com-i puhul sai aga rohefilter lahenduse nüüd, hilissügisel, kui majutuse broneerimise keskkond lisas valikusse Travel Sustainable märgise ehk vastutustundliku reisimise. Need majutusasutused, mis vastavad teatud tingimustele, saavad omale selle märgise ja rohemajutust otsiv reisija leiab need kohad otsingust paremini üles.

EY Parthenoni ja Booking.com-i äsja avaldatud uuringu kohaselt paiskavad majutusasutused aastas õhku 264 miljonit tonni süsinikdioksiidi, mis moodustab 10% turismitööstuse aastasest heitmekogusest. 2050. aastaks nullini jõudmiseks on vaja suuri investeeringuid, hinnanguliselt 768 miljardit eurot. Paljud majutusasutused on juba rakendanud mitmeid süsinikdioksiidi heitmekoguste vähendamise meetmeid, kõige tõhusamate saadaolevate tehnoloogiatega on saavutatud kasvuhoonegaaside vähenemine 30% kuni 70%.

81% kõigist reisijatest kinnitavad sama uuringu põhjal, et soovivad tuleval aastal ööbida jätkusuutlikus majutuskohas. Jätkusuutliku majutuse märk on 73% reisijate jaoks oluline, nii paljud valiksid suurema tõenäosusega just sellise majutuse. Vaata Booking.com-i märgi kohta lähemalt siit. Neste nullemisiooniga maja leiab Booking.com-ist näiteks otsinguga Nolla Cabins., kuid igal aastaajal sinna puhkust broneerida ei saa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.