Õudusunenägu: mis saab, kui valan paaki valet kütust?

Kui avastad, et oled autosse tankinud valet kütust, siis on oluline viivitamatult probleemiga tegeleda.Foto: DepositPhotos

Vale kütuse tankimine võib mõjuda autole laastavalt. Kui see juhtub, tuleb olukord väga kiiresti lahendada, et autot päästa. Mis võib juhtuda, kui valet kütust autosse tankida? 

Kõige parem on muidugi, kui vale kütust paaki ei satu. Kui see aga juhtub, siis kõige parem on, kui saad juba tankides aru, et oled kütusega eksinud. Sellisel juhul ära käivita autot, vaid kutsu puksiir ning lase auto teenindusse viia. Nii väldid olukorda, kus kütus pääseb mootorisse.

Kahjuks saadakse tankimise käigus väga harva aru, mis juhtus, pigem jõuab inimliku eksituse tõttu tekkinud olukord kohale tõrkuva mootoriga. 

Kehvem on, kui diislimootorisse satub bensiini

Kõige hullem variant on see, kui diiselmootoriga autosse valatakse bensiini. Miks nii? Diislikütus on määrivate omadustega, aga kui paaki satub bensiin ja seguneb diislikütusega, siis selle määrivad omadused kaovad ning see mõjub mootori tööle laastavalt. Kehvemal juhul saab seetõttu kannatada ka kõrgsurvepump ning siis ei aita enam ainult kütusepaagi tühjendamisest, vaid ette tuleb võtta suurem kahjude likvideerimine, mis on rahakotile üpris kulukas.

Kui bensiini on paaki sattunud väikeses koguses, siis on lootust, et autole väga suuri kahjusid ei teki. Sellisel juhul võib proovida sõita võimalikult ühtlaselt ja madalatel pööretele ning iga natukese aja tagant tanklas diislikütust juurde lisada.

Ka ei tasu diislikütust bensiinimootoriga autosse tankida

Ei tasu arvata, et diislikütuse sattumine bensiinimootrisse probleeme ei põhjusta. Diislikütuse sattumisel bensiinimootorisse võivad sissepritse ja filtrid ummistuda ning su sõit lõpebki sealsamas. Ka sellisel juhul tuleks auto puksiiriga töökotta transportida ning heal juhul piirdub olukorra lahendamine paagi tühjaks laskmisega. 

Kui avastad kohe tankimise alguses, et oled hakanud bensiinipaaki diislikütust laskma, siis väga väike kogus vale kütust ei pruugi negatiivset mõju avaldada. Sellisel juhul tuleb iga natukese aja tagant bensiini juurde tankida ja seejuures meeles pidada, et eelistatud on kõrgeima oktaanarvuga kütus.

Kõige parem on aga iga kord enne tankimist rahulikult mõelda ja kontrollida, milline kütus autosse käib.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.