Neste blogi

Tankimisäpi viis eelist: kuidas tanklas vähem autost väljas käia ja muud olulised mugavused

Nestel on juba 2017. aastast olemas mobiiliäpp, millega saab kontaktivabalt tankida ja muudki vajalikku teha, mis seotud autojuhile paremate igapäevaste mugavuste pakkumisega. Siin on viis asja, millega kõige kauem tegutsenud mobiiliäpp aitab sul elu lihtsamaks teha.

Neste äpi kasutamiseks on vajalik internetiühendus telefonis ning operatsioonisüsteemid alates iOS 13 ning Android 4.1. Äpi saab alla laadida App Store’ist ja Google Playst vastavalt sellele, millise operatsioonisüsteemiga telefoni kasutad.

Leia lähim Neste tankla

Äpp näitab igal hetkel, kus asub lähim Neste tankla ning aitab selleni kohale navigeerida navigeerimisäpi abiga. See hoiab kokku aega ja närvikulu, sest tead täpselt, kui palju maad on veel tanklani ja navigeerimisäpp aitab ka õiget teed pidi kohale jõuda häälkäsklustega, ilma et peaksid tee äärde seisma jääma ja kaardilt otsima hakkama.

Lisaks Eestile saab leida Soome, Läti ja Leedu lähimaid jaamu ning valida otsingus, kas soovid vaid veoauto jaoks sobivaid või kõiki tanklaid.

Maksa kütuse ja klaasipesuvedeliku eest autos

Ilmad pole alati soojad ja mõnusad, et tanklas autost välja ronida ja automaati maksma minna. Mobiiliäpp aitab enne tankuri püstoli haaramist kõik vajalikud toimingud mobiiliäpis ära teha, nii et tanklas pole põhjust kaua väljas külma käes passida. Äpist saab maksta nii kütuse kui klaasipesuvedeliku eest. 

Klaasipesuvedelikku saab Neste tanklates tankida samamoodi nagu kütust, makstes just nii suure koguse eest, nagu vaja läheb. Peale tankimist ei jää sulle poolikut või tühja kanistrit. Seega on niimoodi aknapesuvedeliku ostmine ka tunduvalt keskkonnasäästlikum.

Maksta saad nii, nagu endale kõige mugavam

Mobiiliäpist saad maksta nii Neste Eraisiku maksekaardi kui oma krediit- või deebetkaardiga (Mastercard, VISA). Vaid korra tuleb oma kaardivalikud seadistada ja edaspidi toimib kõik juba nupuvajutusega. Pole vaja kaarti makseautomaadi pilusse pista ega seal PIN koode sisestada.

Kulutused ja soodustused on näha ühest kohast

Kui tahad oma kulutustel silma peal hoida, siis iga kuu saab mobiiliäpi maksetest ülevaate ning näha on ka soodustused, mida oled saanud iga ostuga. 

Neste maksekaardiga võidad igalt liitrilt 3,5 senti – 2,5 senti Neste allahindlust ja ühe sendi Rimi raha.

Lisaks saad lisada äppi ka Neste sooduskaardi või Rimi kaardi. Sooduskaardiga võidad 2,5 senti igalt liitrilt, Rimi kaardiga teenid ühe punkti. Veendu, et “Kliendikaart” all märgid lisatud lojaalsuskaardi peamiseks sooduskaardiks.

Arvuta, kui suur on sinu süsinikujalajälg

Neste äpis on emissioonikalkulaator, mis annab võimaluse jälgida oma süsinikujalajälge kütuse kasutamisel ning võrrelda taastuvkütuste ja fossiilsete kütuste kasutamise vahet.

Nimelt on võimalik taastuvallikatest kütusega igaühel oma süsinikujalajälge vähendada kuni 90 protsenti, kuna sellist kütust toodetakse peamiselt jääkidest ja jäätmetest, millega muidu poleks midagi teha. Näiteks kogusid soomlased sel aastavahetusel oma jõulupraadidest üle jäänud rasvajääke, mida sai lõpuks nii palju, et sellest toodetud kütusega saab sõita 19 korda ümber maailma.

Kalkulaatori lisamiseks andsid idee Neste äpi kasutajad ise, kellest 59 protsenti ütlesid 2020. aasta alguses korraldatud küsitluses, et nad on huvitatud oma auto emissioonihulgast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.