Neste blogi

Vaata, milline näeb välja keskkonnasõbralik lennureis lähemas tulevikus!

Lendamine on enamasti vältimatu, kui vaja kaugematesse kohtadesse jõuda, kuid samas on see ka üsna palju keskkonda koormav: lisaks lennukikütusele, mida kulub lennureisi ajal palju, suurendame me oma reisiga tekitatavat süsinikujälge juba lennujaama jõudes. Kuid seda mõju loodusele saame me ise väga lihtsalt vähendada, tehes keskkonnateadlikke valikuid.

Keskkonda säästvate valikute tegemine on lennureisil täiesti võimalik ja tulevikus ilmselt saame juba täpselt määrata, kui säästlikult me lendame. Koguni 96% eurooplastest peab keskkonna kaitsmist oluliseks, seega võib juba üsna varsti meil võimalus avaneda reisida nii, nagu allolevas videos näha.

Kuidas siis me ise saame määrata, mismoodi loodust säästa?

Tegelikult algab kõik väga lihtsatest valikutest, näiteks sellest, millega kodust lennujaama sõidad. Kas taksoga või ühistranspordiga? Ühistransport võib tarvitada näiteks Neste taastuvallikatest diislikütust, mis saadakse jäätmetest ja taastuvast toorainest.

Kas valid selle lennu, mis kasutab taastuvatest allikatest pärit kütust? Kui jah, siis hoiad kokku CO2 eraldumise arvelt, mis tuleb kaasa fossiilsete kütuste kasutamisega. Neste taastuvallikatest valmistatud My Renewable Jet Fuel vähendab iga lennuga süsinikujälge ja paljud lennufirmad juba kasutavadki just seda kütust.

Iga samm aitab täiendavalt loodust säästa, kasvõi selline väike asi nagu pardakaardi välja printimata jätmine:

Asendades lõunalauas alumiiniumpurgi bioplastikust pudeliga, kasutades sõitmiseks taastuvallikatest diislikütusega bussi või elektritransporti ning tarbides päikesest ja tuulest toodetud rohelist energiat või isegi toitu teadlikult valides oled kokku hoidnud suure hulga CO2-e, mis jääb õhku paiskamata. Süsihappegaas on aga praegu arvatavalt üks suurimaid kliimasoojenemise põhjuseid.

Vaata allolevast videost, kui palju õnnestub ühe lennureisi jooksul tuleviku rohelise lennujaama kaudu ja keskkonnasõbraliku lennukikütusega reisija enda poolt teadlikke valikuid tehes keskkonda säästa – see on väga lihtne ja me ei pea isegi oma põhimugavustest loobuma.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.