Vaata videot: soomlased testivad nutilahendust, mis meeldib kõigile autojuhtidele

Varsti ei peagi tankimiseks enam autost väljuma.Foto: Neste

Neste testib Soomes tõelist tulevikuteemat. Kuidas on see võimalik, et auto kütusepaak saab täis nii, et juht ei pea selleks isegi autost välja tulema ja ühtegi teist inimest ka abiks pole?

Neste on robottankimist Soomes katsetanud juba mõnda aega. Tegemist on üle maailma veel vähe levinud praktikaga, kus robotkäsi teeb kogu tankimisprotsessi sinu eest, mis tähendab, et sa võid rahus autos pikutada ja ei pea välja ronima.

Robottankimine on väga mugav lahendus kõigile inimestele, kuid eriti tähtis on see võimekus, kui mõtleme füüsilise puudega autojuhtidele, kellele võib autost väljatulek ja sinna tagasi saamine olla väga tülikas.

Kuidas see töötab?

Kui auto saabub robotiga varustatud tanklasse, siis tuvastab kaamera numbrimärgi abil auto ja kui sõiduk on süsteemis olemas, siis võib tankimisprotsess alata.

Tankimise alustamiseks peab auto olema pargitud sobivasse kaugusesse. Selleks on tankurite ees kaamera ja ekraan, mis suunab juhi oma auto peatama õigel ajal. Kui auto on õiges kohas peatatud, siis võid auto mootori välja lülitada ning robot saab hakata oma tööd tegema.

Ta leiab üles paagi kaane, avab selle ja on valmis tankima. Tänu kasutajaprofiilile, mille ta numbrimärki tuvastades üles leiab, teab robot, millist kütust soovib autoomanik tankida. Nii ei pea pelgama, et robot sinu diiselmootoriga autosse kogemata bensiini tangiks.

Robot tangib autosse täpselt nii palju kütust, kui klient on profiilil soovinud. Robotil ei ole ühtegi teravat nurka ning liigub väga sujuvalt, et tangitav auto ei saaks vigastada. Ja robot saab kohe aru, kui keegi seadet katsub – seepeale peatub süsteem ohutusnõudeid järgides momentaalselt. 

Kuna liikluses on aina rohkem ka alternatiivsete jõuallikatega autosid, siis saab roboti tulevikus vastavalt soovitud tankimis- või laadimispüstolile sobivaks seadistada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.