Neste blogi

Vägev saavutus: Neste on 17. korda järjest maailma 100 jätkusuutlikuma ettevõtte hulgas

Foto: Neste.

Neste jõudis 29. kohale maailma jätkusuutlike suurettevõtete Corporate Knights’ Global 100 nimekirjas. Ühtlasi on Neste püsinud Global 100 nimekirjas 17 aastat järjest, mis on kauem kui ükski teine energiaettevõte. Neste hinnati energiasektoris 413 ettevõttega ja valiti sektori parimaks.

Global 100 on nimekiri, mida igal aastal koostab sõltumatu konsultatsioonifirma Corporate Knights. Edetabel põhineb 25 jätkusuutlikkuse näitaja (KPI) hindamisel, mis ulatuvad keskkonnategevuse tulemuslikkuse näitajatest säästva investeeringu ja säästva tulu, ressursside juhtimise, töötajate juhtimise, finantsjuhtimise ja tarnijate tegevuseni.

„On suur au olla selles indeksis nii paljude teiste jätkusuutlikkuse eestvedajate hulgas. Oleme aastate jooksul teinud märkimisväärseid edusamme oma pikaajaliste jätkusuutlikkuse kohustuste täitmisel ja see töö jätkub. Suur tänu kuulub Neste meeskonnale ja meie partneritele kõigi 2022. aasta saavutuste eest,“ sõnas Neste jätkusuutlikkuse ja korporatiivsuhete asepresident Minna Aila.

Neste on võtnud endale eesmärgiks vähendada oma klientide kasvuhoonegaaside heitkoguseid igal aastal vähemalt 20 miljoni tonni ja jõuda süsinikuneutraalse tootmiseni 2035. aastaks. 

Viimasel kümnendil on Neste läbi teinud ka arvestatava muutuse: kohaliku tähtsusega kütusetootjast on saanud ülemaailmne liider taastuva tootmise ja ringmajanduse alal. Neste loob lahendusi, et võidelda kliimamuutuste vastu ja kiirendada ringmajanduse arengut. Ettevõte teeb koostööd klientidega transpordisektorist ja omavalitustest, lennundusest ning plasti- ja keemiatööstusest, pakkudes neile võimalusi muuta nende äritegevus jätkusuutlikumaks.

Alles hiljaaegu valiti Neste ka 16. aastat järjest kõrgelt hinnatud Dow Jonesi 2022. aasta jätkusuutlikkuse indeksisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.