Neste blogi

Vägev saavutus: suvise toetuskampaania raames koguti Läänemere puhastamiseks ligi 31 000 eurot

Suvise toetuskampaania raames kogunes Neste äpiga tankijate abil 30 739 €, mis läheb kolme Balti riigi Maailmakoristuse aktsioonide toetuseks.Foto: Shutterstock.

Eestit piirav Läänemeri ei ole teiste maailma merede kõrval just kõige suurem veekogu. Samas on see aga paraku üks saastatumaid meresid kogu maailmas. 

Kalli Läänemere päästmiseks käivitas Soome kütusetootja Neste toetuskampaania, kus kõigilt Eestis, Lätis ja Leedus Neste äpiga tehtud tankimistelt antakse 10 senti Läänemere-äärsete randade puhastamiseks.

1. juulist kuni 31. augustini kestnud toetuskampaania raames koguti kokku 30 739 eurot, mis läheb iga osaleva riigi “Teeme ära” organisatsioonidele, Läänemere keskkonna puhastamiseks ja parandamiseks. 

Kampaania toimus kolmes Balti riigis, koostöös Neste Eesti, Neste Latvija ja Neste Lietuva ning keskkonnaorganisatsioonidega – Let’s Do It Estonia, Darom ja Liela Talka. Kõik kohalikud keskkonnaorganisatsioonid saavad kogunenud kogusummast võrdse osa.

Eestist alguse saanud Maailmakoristuspäev on ajaloo suurim üleilmne kodanikualgatus, millest võtavad osa miljonid inimesed enam kui 180 riigist. Tänavu on fookus suunatud peamiselt veekogudele, sealhulgas ka jõed ja järved, kuid eelkõige just Läänemere ja selle äärsetele randadele.

Lätis on võetud eesmärgiks jõgede ja järvede puhastamine, mis viivad lõpuks Läänemerre. Leedus tegeletakse samuti Läänemere-äärsete randade puhastamise ja nende prügistamise ennetamisega.

Maailmakoristuspäev toimub juba 17. septmebril. Talgudele saab registeeruda SIIN!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.