Neste blogi

Veokijuhtide võistlustel selgus uus tšempion, kes esindab Eestit ülemaailmsel finaalvõistlusel

Laupäeval, 4. augustil, krooniti Volvo Trucks Driver Challenge 2018 Eesti tšempioniks Marek Pilv (Aspar-Trans OÜ), kes esindab Eestit septembris toimuvas Volvo Trucks Driver Challenge globaalses finaalis.

Võistlusel osales 177 veokijuhti, kes pidid võistluse käigus läbima võistlusraja Volvo FH Driver Challenge veokiga ettenähtud ajaga. Fookuses oli kütuseökonoomia, turvaline sõit ja efektiivsus. Lisaks tutvuti ka liiklusohutusprogrammiga PEATU VAATA LEHVITA.

“Tunne ei ole just liiga hea, aga eks täiuslikkuse otsingul võiks siin õhtuni lihvida. Närvi pole mõtet minna,” hindas kolmandana võistlusraja läbinud Marek Pilv oma sooritust.

Kütusekulu kontroll on nagu fitness

Koit Kolganurm, Volvo Estonia veokijuhtide koolitaja jäi päevaga rahule: „Rada oli kõikidele osalejatele uus, pinget lisas läbimisaja ajapiirang ja pikkus, mis eksimusi ei andestanud. Rõõm oli näha, et tulemusi võib hinnata suurepärasteks kõikide osalejate puhul ja et eelmiste aastate osalejad on aktiivselt tegelenud temaatika reklaamimisega ka oma ettevõtete sees.”

Võitja Marek Pilv on nüüdseks kolm aastat veokijuhina töötanud ja leiab, et tegemist on hea ning väljakutseid pakkuva tööga.

“Meie ettevõttes on kütusekulu pidevalt fookuses ja see on sarnaselt fitnessile midagi sellist, millega tuleb pidevalt tööd teha ja igapäevaellu integreerida. Ettevõtjale on temaatika tähtis, kuna ökonoomsed veokijuhid mõjutavad märgatavalt ettevõtte tulemusi ja veokijuhile, kuna ökonoomse sõidustiili poolest tuntud juht on hinnatud töötaja,” sõnas Pilv.

Volvo Trucks Driver Challenge 2018 finaali edetabel:

1. Marek Pilv ASPAR-TRANS OÜ
2. Raimo Rand ZINTAREX OÜ
3. Heiki Hütt MIIL OÜ
4. Toomas Kukk TIKU VEOD OÜ
5. Virgo Unt CARNET OÜ
6. Vadim Kolomeitsev EVAIL OIL OÜ
7. Aare Müil ASPAR-TRANS OÜ

Lisaks jõudis finaali Harry Aavekukk (HADRIANUS OÜ), kes kahjuks ei saanud finaalis osaleda.

Kõiki võistlusel osalejaid sõidutas Neste Eesti. Võitjate veokitele paigaldas Neste kaardivaba Truck+ süsteemi ja auhinnaks oli ka kütusekaart.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.