Neste blogi

Video: noored kunstnikud maalisid Neste ja Mantsineni noortekampaania toetuseks hiigelkraanaga

Nestel on käimas kampaania “Jorney to Zero” ühe alamkampaaniana “Zero Exclusion” tähelepanu juhtimine noortele, kes elavad vaesuses ja on seetõttu ühiskonnast tõrjutud. Koostöös kraanatootja Mantsineniga korraldati noorte kunstnike abiga põnev rahakogumisüritus tõrjutuse vähendamiseks.

Selleks, et saada kokku suurem summa, müüakse maha kolme kunstniku – Kukka-Maaria Juvoneni, Miia Kuittineni ja Kip Pääkköneni maalid. Need aga pole niisama joonistused.

Helsingis Vuosaari sadamas seisab 380-tonnine kraana Mantsinen 300. See oligi noorte arhitektide “pliiatsiks” või täpsemini selleks käeks, mis 5 x 2 meetrisele lõuendile joonistama hakkas. Harjutamiseks oli aega vaid üks tund, aga sellest piisas. Maalide teemadeks olid “lootus” ja “optimism”.

Kampaaniaga “Zero Exclusion” plaanitakse müüa kokku 42 “kraanamaali”. Kaaskorraldaja Mantsineni kraanad varustati selleks sobivate seinavärvimispintslitega. Neste aga pakkus lõuendi jaoks vajalikku värvi – Neste MY Renewable taastuvallikatest valmistatud kütuse isoalkaani põhjal tehtud värvainet, mida kasutati seekord esimest korda piltide maalimiseks.

Koostöös USA-s Buffalos asuva galeriiga Albright Knox müüakse maalid maha ja tulu annetatakse Soome heategevusorganisatsioonile Hope ry

Neste ja Mantsinen Groupi eesmärgiks oli koguda 50 000 eurot, et aidata sotsiaalse eraldatuse käes kannatavaid noori, kes tavaliselt elavad ka vaesuses. Ühe maali hinnaks oli määratud vähemalt 1000 eurot.

Untitled 14. Autor Kip Pääkonen. Maalitud Mantsineni kraana ja Neste My Renewable isoalkaanvärvidega.

Kunstiteoseid sai näha Helsingis Bio Rex´is 22. detsembrini ning muidugi ka veebis Zero Exclusioni kampaanialehel, kust neid saab igaüks osta, et toetada kampaaniat. Praeguseks on juba kogutud 50 000 eurot, seega eesmärk saigi täidetud.

Vaata videost, kuidas toimus originaalse “pintsliga” maalimine:

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.