Peugeot' blogi

Miks on kompaktne linnamaastur pereautoks kõige parem valik?

Sellel on päris mitu põhjust, aga alustame natuke kaugemalt.

Kui Peugeot 208 võitis hiljuti Euroopa aasta auto 2020 auhinna, siis moraalselt kuulub osa sellest tunnustusest ka tema suuremale vennale – linnamaasturile Peugeot 2008.

Kompaktse linnaauto 208 näol tõi Peugeot turule auto, mis teeb linnukese väga mitmesse lahtrisse. Esiteks muidugi välimus – terav ja stiilne disain on mänguline ja silmapaistev, aga ei ületa seda õrna piiri, kus kõigile päris enam ei sobi.

Välisdisainiga võrdselt õnnestunud on ka interjöör, kus lisaks ilusale kujundusele on kasutatud ka väga häid materjale. Lisame siia mitmekülgse mootorivaliku, kuhu kuulub muuhulgas ka täiselektriline versioon ja head sõiduomadused ning aasta auto nominatsioon ongi kindlustatud.

Kõik need argumendid kehtivad ka Peugeot 2008 puhul – silmapaistev disain, kvaliteetne interjöör ja mitmekülgne mootorite valik. Aga lisandub veel üks vägagi oluline omadus…

2008 täidab ära ühe puuduva lünga

Linnamaastur 2008 parandab ära ühe võimaliku komistuskivi, mis võib Peugeot 208 puhul takistuseks saada – selleks on ruumikus. Isegi kui 208 mahutab tagaistmel mugavalt sõitma ka täiskasvanud inimesed, kaasneb laste ja aktiivse eluviisiga vajadus suurema pakiruumi ja avaruse järele.

Peugeot 2008 disainides on leitud ideaalne kesktee, kus manööverdamise ja parkimise mõttes on tegu lihtsasti käsitletava ja kompaktse linna-autoga, aga samal ajal on tagatud kõikide reisijate mugavus, korralik mahutavus ning praktilisus.

See ongi uue Peugeot 2008 trump. Tegemist ei ole lihtsalt natuke kõrgemaks tehtud väikeautoga, vaid kompaktse linnamaasturiga, mis pakub tõepoolest rohkelt ruumi nii tagaistujatele kui ka pagasile.

Võrreldes eelmise generatsiooni 2008-ga on auto 24,5 cm pikem ning telgede vahe on suurenenud 6,5 cm võrra. Tagumises istmereas on tänu sellele 6 cm lisaruumi ning ka üle 3 cm rohkem kõrgust. Kuna auto on laiem, siis on tagareas ka lahedam istuda. Pakiruumi maht on kasvanud 123 liitrit ning istmeid alla klappides on kasutada lausa 361 liitrit mahukam ruum.

Miks on linnamaastur hea pereauto?

Numbreid kõrvale jättes, on linnamaasturite võidukäigus oluline roll selles, et need on pereautona lihtsalt nii palju mõistlikumad. Mõelge näiteks pea igale perele tuttava protseduuri peale – lapse või laste mahutamine tagaistmele koos turvatooli(de)ga.

Madalas autos on see protseduur keeruline, ja olgem ausad, sageli ka mitte eriti väärikas. Ukerdamist ja võimlemist on kõvasti. Mõistliku suurusega linnamaasturis toimub see kõik normaalsel kõrgusel ning viisakalt. Samuti mahuvad turvatoolid sinna märgatavalt paremini.

Teeolud ei sega elu

Lisaks on lastel huvitavam, kui nad näevad rohkem ja kaugemale. Piisab mõnekümnest sentimeetrist, et näha üle teepiirde või teise auto aknasse. Iga lapsevanem teab – kui lapsel on autos huvitav, siis võidavad sellest kõik osapooled.

Muutlike teeolude ja erinevate teekatete läbimisel pakub ka esiveoline linnamaastur mitmeid eeliseid. Pereinimesele on see väga oluline teadmine, et öösel maha sadanud lumi või roopasse sõidetud kodutänav ei takista igapäevast liikumist ja maale vanavanemate juurde sõit võib kulgeda muretumalt.

Turvalisus on üheks peamiseks argumendiks uue auto ostmisel. Kaasaegsete autode puhul tagatakse see silmale nähtamatute elementide ja tehnoloogiliste lahendustega, aga ka elektrooniliste juhiabisüsteemidega, mis igapäevaseid sõite tehes vägagi nähtavad ja tuntavad.

See, mis veel hiljuti kuulus luksusautode lisavarustuse nimekirja, on tänaseks saanud kohustuslikuks baasvarustuseks iga autotootja jaoks. Peugeot 2008 ei piirdu vaid kohustuslikuga – selle mudeli puhul on uutele tehnoloogiatele ja juhiabisüsteemidele pandud erilist rõhku.

Sinu käsutuses on muuhulgas uuenduslik Peugeot iCockpit® 3D, Drive Assist plus süsteem, mis ühendab sõidurajal püsimise ja adaptiivse püsikiiruse hoidja, Park Assist automaatne parkimisabi, hädapidurdussüsteem ja laiendatud liiklusmärkide tuvastus.

Vajadusel pidurdab ise ja hoiab autot sõidurajal

Need on asjad, mida märkad ja oskad hinnata alles siis, kui olukord on kriitiline. Sõidu ajal võib paratamatult tähelepanu hajuda, eriti kui autos on lapsed. Kuigi täielik isejuhtimine ei ole veel kohal, siis igapäevaselt elusid päästvad lahendused on juba täiesti olemas ning toimivad.

Näiteks hädapidurduse funktsioon, mis võtab arvesse auto kiiruse, kauguse eespool olevast takistusest (näiteks teine auto) ning kui juht õigel ajal ei aeglusta, teeb auto seda ise.

See võib olla sekundi murdosa, mis päästab hullemast, aga tehnoloogia on valmis ja reageerib olukorrale. Sama on ka aktiivse reahoidmissüsteemiga, mis ei lase autol kalduda vastassuunavööndisse. Need elutähtsad lahendused on Peugeot 2008-l olemas standardvarustuses.

Samuti on natuke kõrgem auto turvalisem metsloomadega kokkupõrke korral, kuna väheneb võimalus, et uluk maandub esiklaasi.

Kütusekulu 5 liitrit saja kilomeetri kohta

Kolmas oluline asi mõistliku pereauto valikul on selle säästlikkus, alates mõistlikust ostuhinnast kuni igapäevaste ülalpidamiskuludeni.

Kõik Peugeot 2008 mootoriversioonid võtavad uue WLTP mõõtetsükli järgi vähem kui 6 liitrit kütust saja kilomeetri kohta. Näiteks 100-hobujõulise diiselmootori puhul on see kõigest 5,0 liitrit. Isegi kõige võimsam, 155-hobujõuline bensiinimootoriga versioon suudab läbida 100 kilomeetrit kõigest 6 liitriga. Täiselektriline 2008 suudab aga ühe laadimisega läbida kuni 320 kilomeetrit.

Kütusekulu mõjutab auto suurus ja kaal väga olulisel määral, seega ongi mõistlik läbi mõelda, kas liiga suurt autot on mõistlik osta või on 2008 mõõtu maastur tegelikult täiesti piisav? Kui suurte linnamaasturite tühimass kerkib kahe tonnini ja sealt ülegi, siis Peugeot 2008 puhul on see natuke üle 1300 kg. See tähendab ligi 700 kg vähem liigset massi, mida igapäevaselt liigutada, tagades samal ajal piisav ruumikus kogu perele.

Auto peab sobima, nagu rõivad

Auto ostmine on emotsionaalne tegevus ning see peab sobima nagu uued püksid.

Veendu Peugeot 2008 sobivuses enda jaoks kohe – loe detailsemat Autogeeniuse arvustust, külasta Peugeot kodulehte, kus näed rohkem pilte ja infot rikkaliku lisa- ja turvavarustuse kohta ning komplekteeri endale sobiv versioon minutitega.

Peugeot esindused on klientide jaoks olemas ka praegusel keerulisel ajal ning annavad meeleldi nõu, milline mudel või versioon sinu personaalsetele vajadustele kõige paremini võiks vastata.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.