Peugeot' blogi

Peugeot’ toob peagi turule murrangulised hübriidid, mis lubavad linnasõidud teha vaid elektri jõul

Artikli autor on Andrus Kuus, Peugeot’ Eesti maaletooja juht

Peugeot’ mudelivalikus puhuvad viimasel ajal vägagi uued tuuled. Lisaks värskele 2008 linnamaasturile, millest valmib ka elektriversioon, ja 508 hübriidile, siseneb turule ka uus 3008 linnamastur, seda nii nelikveolise kui ka esikveolise pistikhübriidina.

3008 HYBRID4 puhul on tegemist kõige võimsama seeriatootmise autoga Peugeot’ ajaloos. Koostöös efektiivsete sisepõlemis- ning elektrimootoritega suudab nelikveoline linnadžiip ratastesse saata suisa 300 hobujõudu! Nullist sajani kiirendatakse vaid 5,9 sekundiga ning rahulikud linnasõidud saab läbi viia puhtalt elektri jõul sõites. Pistikhübriidi saab vabalt laadida ka oma kodus ning võimeka laadijaga võtab see aega veidi vähem kui kaks tundi.

Peugeot 3008 Hybrid4.Fotod: Peugeot.

Nelikveoline ja uudne 3008 ilmub meie müügisalongidesse järgmise aasta kevadel ning mõned kuud hiljem saabub tema tuules ka esiveoline variant 3008 Hybrid, mille elektrimootor asub hoopistükis esiteljel, sarnaselt teistele Peugeot’ hübriididele ja elektrisõidukitele.

Kui soovid aga midagi muud kui linnamaasturit, ent stiilne disain ja sõidumugavus koostöös ökonoomsuse ja keskkonnasäästlikkusega on esmatähtsad, saab pilgud pöörata meie uue 508 hübriidi poole.

Pilkupüüdev 508 hübriid tuleb nii sedaanina kui ka praktilise universaalkerega, täiselektriliselt suudavad hübriidid läbida pisut üle 50 kilomeetri. 50-kilomeetrine elektriline sõiduulatus tähendab seega seda, et erinevalt tavalistest iselaadivatest hübriididest, mis suudavad elektri jõul sõita vaid mõned kilomeetrid, saab peamiselt linnasõite tegev inimene kõik toimetused ära ajada vaid elektri jõul liikudes.

508 ning 508 SW pistikhübriididega on võimalik tutvuda alates 2020. aasta kevadest.

Peugeot’s hoolime ka täiel rinnal keskkonnast ja energiasäästmisest. Kliendile just õige valiku pakkumiseks paneme eriti rõhku mitmekesisele mootorivalikule: valida nii bensiini, diisli kui ka elektri-või hübriidajamiga sõidukite vahel. Kõik on võimalik valmis seada inimese oma maailmavaate ja sõidueelistuste järgi.

Oleks ju pisut õnnetu, kui klient peaks leppima piiratud mudelivalikuga oma mootoritüübi eelistuse tõttu

Pikemas perspektiivis on Peugeot’l plaan tuua 2025. aastaks igale mudelile elektriline või hübriidversioon, seega saab iga inimene olla kindel, et ta leiab just sellise auto, mis on talle õige.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses