Peugeot' blogi

Võimas saavutus: tootmisliinidelt veeres maha juba miljones Peugeot 2008

Peugeot’ linnamaasturi 2008 debüüdist on nüüdseks möödunud kuus aastat. Hiljuti jõudis mudel aga olulise verstapostini – konveierilt veeres maha auto miljones mudel. Maagilise tootmisnumbriga Peugeot’ omanikuks sai firma pikaaegne klient proua C. Jung.

Miljoniauto toodeti Peugeo’t Mulhouse tehases Prantsusmaal, mis suudab päevas valmistada kuni 780 autot. Eelmisel aastal toodeti kokku suisa üle 193 000 sõiduki. Lisaks Prantsusmaale osalevad 2008 tootmisel ka tehased Hiinas ja Ladina-Ameerikas.
Auto populaarsus ei tundu ka raugevat – Peugeot 2008 on jätkuvalt Euroopas üks oma segmendi ostetumaid sõidukeid. Järgmise aasta esimeses kvartalis jõuab müügisalongidesse ka 2008 uus põlvkond.

Uudne krossover suudab lisaks bensiinile ja diislile esmakordselt sõita ka täielikult elektri jõul. Viimane suudab särtsu peal ühe laadimisega läbida kuni 310 kilomeetrit. Muude märkimisväärsete uuenduste hulgas on veelgi julgem välisdisain, ruumikam ja futuristlikum 3D i-Cockpit ning rohkelt asjalikke juhiabisid.

Prantsuse autotootja mudelirida saab lisaks 2008-le järgmisel kevadel täiendust ka uue 3008 HYBRID4 krossoveri näol. Tegu on seni võimsaima Peugeot seeriatootmises oleva sõidukiga, mis suudab elektri-ja sisepõlemismootorite koostöö ratastesse saata suisa 300 hobujõudu.

Nagu ka uus 2008, suudab HYBRID4 sõita täiselektrilisel režiimil. Sõidulatus vaid elektrimootorite peal veeredes on 59 kilomeetrit, mis on oma klassi üks parimaid. Pistikhübriidi eraldi täislaadimine võtab aega tund ja 45 minutit.

Peugeot 2008 sündis linnamaasturite ajastu valguses aastal 2013. Robustne ja ruumikas pisimaastur loodi asenduseks universaalkerega 207’le ning oli suuresti inspireeritud esimese põlvkonna 3008 mudelist. Kavalalt läbimõeldud praktilised lahendused ning meeldejäävad sõiduelamused on olnud peamised 2008 populaarsuse tagajad. Kirsiks tordil on rohked personaliseerimisvõimalused, mis muudavad pea iga tänaval vurvava 2008 unikaalseks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.