SEAT/CUPRA

CUPRA Born on varsti kohal: mida me seni täiselektrilise mudeli kohta teame?

Fotod: CUPRA.

SEATi sõsarbränd CUPRA on iseseisvalt tegutsenud nüüdseks kolm aastat. Mullu septembris jõudis turule nende esimene “oma” mudel Formentor ning lähiajal täieneb Hispaania autotootja rivistus ka täiselektrilise CUPRA Borniga. 

Esmakordselt nägi maailm täiselektrilist Borni 2019. aasta märtsis Genfi autonäitusel, kus CUPRA esitles el-Borni-nimelist ideeautot (tänavu veebruaris eemaldati “el-” nime eest). 

Esialgsetel andmetel pannakse sõidukile peale 78 kWh aku, mis lubab ühe laadimisega läbida kuni 500 kilomeetrit. Kiirlaadimise teel saavutab sõiduk 260-kilomeetrise sõiduulatuse kõigest poole tunniga. Born jagab koos Volkswagen ID.-seeriaga ühist MEB platvormi. 

CUPRA ei ole Borni jõunumbritest veel väga palju rääkinud. Me teame, et Genfis esitletud ideeautol oli kapoti all 150-kilovatine elektrimootor, mis süstib 0-100 km/h 7,5 sekundiga. 

Teiste andmete avaldamise koha pealt on CUPRA olnud natuke jutukam. Uus Born pakub huvitavaid tehnoloogilisi lahendusi, nagu näiteks liitreaalsusel toimiv heads-up-displei. 

Kohati futuristlikult mõjuv siseinterjöör on suuresti loodud taaskasutatavatest materjalidest, et sel moel panna rohkem rõhku jätkusuutlikkusele ja keskkonna hoidmisele. 

Valmiskujul täiselektrilise Borni esiettekanne toimub plaanide kohaselt juba sel kuul.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.