SEAT/CUPRA

CUPRA Born saab endale istmed, mis on toodetud taaskasutatud plastist

Fotod: CUPRA.

Selle nädala alguses teatas CUPRA, et nende täiselektrilise mudeli Born maailmaesmaesitlus toimub 25. mail. Kuigi meil peagi müügile ilmuva auto kohta suurt midagi veel teada pole, otsustas ühe huvitava detaili sõiduki salongist CUPRA siiski avaldada.

Nimelt on CUPRA ühendanud jõud keskkonna saastamise vastu võitleva kommuuniga SEAQUAL INITIATIVE – nende kahe koostöös on paigutatud Borni korvistmed, mis on sisuliselt valmistatud taaskasutatud plastmassist. 

Borni istmed on tehtud spetsiaalsest polümeerkiust valmistatud kangast, mida toodetakse merest, ookeanist ja jõgedest koristatud plastist. 

“CUPRA Borni, meie esimese täiselektrilise sõidukiga oleme astumas uude elektriajastusse. Koostöös SEAQUAL INITIATIVE’iga välja arendatud istmed näitavad, et jätkusuutlikkus, uuenduslikkus ja kaasaegne disain on ideaalne kombinatsioon,” sõnas CUPRA strateegia ja äriarenduse direktor Antonino Labate.

Born: CUPRA esimene süsinikuneutraalne sõiduk

CUPRA Born on Hispaania autotootja esimene süsinikuneutraalse kontseptsiooniga sõiduk, mis inimesteni jõuab. Auto baseerub Volkswageni MEB platvormil, kus kasutatakse tarneahelas ja tooraine tootmisel taastuvatest energiaallikatest toodetud energiat.

Uue täiselektrilise Borni turule toomisega aitab CUPRA kaasa ülemaailmsele süsinikdioksiidi heitmete vähendamisele ja Euroopa kliimaeesmärkide saavutamisele. 

Partnerluse kaudu SEAQUAL INITIATIVE’iga annab CUPRA ka oma panuse ringmajandusse ja Vahemere ning selle ümbruse kaitsmisele ja säilitamisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.